#1 2010-03-18 19:45:05

MortalVampire

Administrator

Zarejestrowany: 2009-10-21
Posty: 95
Punktów :   

Gotyk a media

Spotkaliście się kiedyś z czymś co miało nawiązanie do gotyku w mediach?
Mi się przypomniało pare bajek, które kiedyś oglądałam. W większości jakaś rola drugoplanowa była obsadzona przynajmniej jednym porządnym gotem , albo przynajmniej jeden odcinek który ma do tych klimatów nawiązanie.

Offline

 

#2 2010-04-25 03:29:34

 luna

Wygnany

5885691
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 68
Punktów :   
WWW

Re: Gotyk a media

Filmy poświęcone festiwalowi gotyckiemu Castle Party. To dokumenty właśnie o subkulturze gotyckiej. Ostatnio był też kontrowersyjny film "Witajcie w mroku" reż.Henryk Dederko o największych gotyckich odchyłach, na który mogę dać namiary, jak ktoś jest ciekaw.

Drobne odniesienia w filmach zawsze się zdarzały. Choćby ostatnio - "Wojna polsko-ruska" - Andżelika jest gotką, jest trochę pompatyczna i żyje w nieco odrealnionej rzeczywistości, ale jako jedyna jest taka sama na trzeźwo, jak i po dragach - jest cały czas sobą.


Zapraszam na stronę poświęconą wampirom i wampiryzmowi BLOOD LUNA oraz jej raczkujące FORUM

Offline

 

#3 2010-07-02 19:42:36

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Gotyk a media

Ostatnio z tydzień temu w "Pytaniu na śniadanie" czy czymś w tym rodzaju mówili o wampiryźmie i stwierdzili, że wampiryzmem się interesują goci i emo Co ma emo do wampiryzmu, co najwyżej do Słodkiego Edzia
Jakiś czas temu w "Pytaniu na śniadanie" była też Anja Orthodox i wypowiadała się o gotyku, oglądałam to na youtube.


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#4 2010-07-19 02:27:36

Tureis

Dusza

Skąd: Lewart
Zarejestrowany: 2010-07-17
Posty: 6
Punktów :   

Re: Gotyk a media

Tyle że Orthodox to żaden "gotyk" właśnie..

Ostatnio edytowany przez Tureis (2010-07-19 02:28:26)


Skoro martwi się nie żywią to czemu żywi się martwią?

Offline

 

#5 2010-07-28 12:53:11

 luna

Wygnany

5885691
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 68
Punktów :   
WWW

Re: Gotyk a media

Hehe, w jednym odcinku "Pytania na śniadanie" sama wystąpiłam i wprawdzie strasznie się ośmieszyłam, ale mogę Wam pokazać: http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-s … ra-gotycka
(Jak macie dobrze ustawioną wtyczkę w Windows Media Playerze, to powinno działać, jak nie, to mogę Wam pomóc skonfigurować, piszcie na gg 5885691 )


Zapraszam na stronę poświęconą wampirom i wampiryzmowi BLOOD LUNA oraz jej raczkujące FORUM

Offline

 

#6 2010-07-28 18:02:26

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Gotyk a media

Luna, no to jesteś sławna Ja tego nie mogę obejrzeć, bo siedzę u rodziców i mam tu przedpotopowy komputer i nie mam słuchawek __^__ Ale kiedyś obejrzę, jak mi się uda. A może to jest gdzieś na youtube?


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#7 2010-07-29 16:15:53

 FreaQ

Wygnany

7889328
Skąd: Piekielna odchłań...
Zarejestrowany: 2010-07-15
Posty: 134
Punktów :   
WWW

Re: Gotyk a media

oo Obejżałem filmik i musze ci powiedzieć że pokazałaś czym jest gotyk ale nie do konca choc (sory za krytyke) moim zdaniem przesadziłas troszke mówiąc ze ''picie ludzkiej krwi ma powiazanie z gotykiem'' zy jakos tak picie krwi to moze byc poprostu inklinacja do wampiryzmu a wampiryzm i gotyk to dwa różne pojęcia ale abstrahując od tego Gratuluje


"Rzeczywistośc to cos co nie znika, nawet gdy przestajemy w to wierzyć." Philip Kindred Dick

Offline

 

#8 2010-09-28 19:50:53

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Gotyk a media

Ja wczoraj wreszcie miałam możliwość obejrzeć "Witajcie w mroku", ciekawe, najbardziej podobała mi sie para przedsiębiorców pogrzebowych, zwłaszcza ich ostatnia w tym filmie wypowiedź. Naprawdę mają szacunek do śmierci, nie wiem, jak to możliwe, że ludzie uważają, że nie mają szacunku do śmierci... Wystąpienie Luny też mi się podobało.
Ale ta scena z hardkorowym piercingiem na scenie, jak ta dziewczyna, która miała robiony piercing płakała... To było dosyć chore.


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#9 2010-09-28 20:17:59

 DeathBoy

Potępiony

34416484
Skąd: idź do piekła
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 391
Punktów :   
WWW

Re: Gotyk a media

Kilka rzeczy na tym filmie szokuje. Myślałem, że goci to subkultura, która poprzez inność wyraża niechęć do życia/kontaktów z szarą rzeczywistością. Oczywiście nie ma definicji słowa "got" (po polsku, bo w angielskim znaczy dostać ) Tą niezdefiniowaną definicję pokazano na filmie w sposób szczególnie skrajny. Ja to widzę w nieco innym świetle.

Offline

 

#10 2010-09-28 20:47:53

 Scarlett

Najwyższa zajebistość

12562953
Call me!
Skąd: Sześć stóp pod ziemią.
Zarejestrowany: 2010-08-11
Posty: 1858
Punktów :   
WWW

Re: Gotyk a media

johanaXIII napisał:

Ja wczoraj wreszcie miałam możliwość obejrzeć "Witajcie w mroku", ciekawe, najbardziej podobała mi sie para przedsiębiorców pogrzebowych, zwłaszcza ich ostatnia w tym filmie wypowiedź. Naprawdę mają szacunek do śmierci, nie wiem, jak to możliwe, że ludzie uważają, że nie mają szacunku do śmierci... Wystąpienie Luny też mi się podobało.
Ale ta scena z hardkorowym piercingiem na scenie, jak ta dziewczyna, która miała robiony piercing płakała... To było dosyć chore.

To mi się właśnie bardzo podobało. Chciałabym być na jej miejscu.


Pojedynczy kwiat na rogu uliczki...
Gdy spoglądam w niebo, ostatnie płatki śniegu opadają mi na dłoń...

Offline

 

#11 2010-09-28 21:09:19

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Gotyk a media

Scarlett, domyślałam się. Jak oglądałam tą scenę to myślałam o Tobie.

DeathBoy, wiadomo, że zostały wybrane skrajne i najbardziej wyraziste przypadki, po prostu po to, żeby film był jak najciekawszy. Mi tam się wszystko podobało. Nie podobało by mi się, gdyby tam byli goście w rodzaju słynnych "gotów", którzy ugotowali i zjedli swoją koleżankę, albo osoby robiące biżuterię z ludzkich kości czy coś w tym stylu.


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#12 2010-09-28 21:42:41

 Scarlett

Najwyższa zajebistość

12562953
Call me!
Skąd: Sześć stóp pod ziemią.
Zarejestrowany: 2010-08-11
Posty: 1858
Punktów :   
WWW

Re: Gotyk a media

Johano... jedno z moich średniej wielkości marzeń to zrobić taki performance kiedyś z jakąś grupą...
ja... krew... zszywanie *___*


Pojedynczy kwiat na rogu uliczki...
Gdy spoglądam w niebo, ostatnie płatki śniegu opadają mi na dłoń...

Offline

 

#13 2010-09-29 17:20:33

 Mishia

Władca Piekieł

Skąd: Obok Rybnika :)
Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 1721
Punktów :   

Re: Gotyk a media

Też widziałam ten film. Podobał mi się, ale trochę za mało było w nim klasycznych gotów. Nie mam nic do cyber i tak dalej, ale osobie "poza klimatem" oglądając ten film wszystko się pomiesza. Chyba źle to ujęłam ale trudno xD
Z drugiej strony różnorodność musiała być pokazana.


Lepiej śmiać się u psychiatry, niż płakać u psychologa.

Offline

 

#14 2010-09-29 17:45:38

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Gotyk a media

Mishia nie wiem jak reszta a le ja chyba wiem o co Ci chodzi i całkowicie się zgadzam.Film dobry ale 'zwykłemu śmiertelnikowi' niewiele pewnie pokaże gotów jako całość a jedynie poszczególne odłamy,których pewnie nie będzie w stanie połączyć w spójną jedność;)
Fajni ludzie tam są pokazani;P


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#15 2010-09-29 18:52:33

 Scarlett

Najwyższa zajebistość

12562953
Call me!
Skąd: Sześć stóp pod ziemią.
Zarejestrowany: 2010-08-11
Posty: 1858
Punktów :   
WWW

Re: Gotyk a media

Marilyn w tym filmie jest genialna.
Chciałabym ją poznać kiedyś.


Pojedynczy kwiat na rogu uliczki...
Gdy spoglądam w niebo, ostatnie płatki śniegu opadają mi na dłoń...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs. Проживание Тонга 3BR 3BA, Luxury Villa with Pool House Access