#1 2014-07-29 22:21:03

MadHatter

Dusza

Zarejestrowany: 2014-07-29
Posty: 1
Punktów :   

Jak pojmujecie gotyk?

Pytam ponieważ czytam wasze posty, rozważania i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że dla większości
z was ( choć mam nadzieję, że nie dla wszystkich), gotyk to po prostu ciuchy,
'mroczne' akcesoria i inne rzeczy, które służą wam jedynie dla przyciągnięcia
uwagi wśród innych i możliwość uważania się za lepszych od innych, 'zwykłych' ludz
A przecież gotyk jest w końcu zaprzeczeniem tego co powierzchowne, to coś więcej niż
ciuchy, czy kontrowersyjne poglądy wygłaszane ku zszokowaniu dziadków czy nauczycieli w szkole.
Chyba, że coś się zmieniło. Być może gotyk naprawde zmienił się w modę? Co sądzicie?


'We are all mad here'

Offline

 

#2 2014-07-30 00:56:06

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Jak pojmujecie gotyk?

Gotyk to zjawiskowosc, kreowanie siebie ( to Goci sa stwórcami siebie w swoim indywidualnie i przez to wyjatkowo, pojmowanym swiecie gotyckim )
Dla Gota elementy ubioru maja dusze a wlasciwie sa one puzzle'm w ukladance, jaką jest dusza Gota/ Gotki.
Dlatego elementy stroju sa bardziej mistycznym niz materialnym przedmiotem.
Trudno to pojac nie czujac tego.

MadHatter napisał:

Pytam ponieważ czytam wasze posty, rozważania i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że dla większości
z was )...)

Jeszcze taka drobna sugestia, zwracajac sie do Gotów nalezy uzywac formy "Was" / "Waszego" zamiast was/waszego
piszac nawet zwykly mail czy post do Gota/Gotki staraj sie pisac tak, jakbys pisał list - a w listach uzywa sie dziewietnastowiecznych form grzecznosciowych.
Przeciez Goci to arystokracja kontrkultury.

Offline

 

#3 2014-07-30 12:26:17

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Jak pojmujecie gotyk?

Ja nie wyglądam jak gotxD Prawie nie wyglądam :_:
Dla mnie gotyk to przede wszystkim muzyka, a potem idzie reszta i tyle xD

Offline

 

#4 2014-07-30 14:26:27

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Jak pojmujecie gotyk?

KillingKarla napisał:

Po części zgadzam się z moimi przedmówcami. Dla mnie gotyk to przede wszystkim muzyka, pewna estetyka oraz zainteresowania. Wygląd jest ważny, jednak  nie najważniejszy. Nie rozumiem osób, które ubierają się tak tylko dla mody, dla podziwu. Wiele młodych(starszych również)  osób usiłuje się w ten sposób wyróżnić, okazać swoją wyższość nad innymi. Nie rozumiem tego zjawiska.

Mądra Istota.

Offline

 

#5 2014-07-31 17:04:10

 Black_Rose_Lady

Wygnany

Skąd: Klodzko
Zarejestrowany: 2014-01-07
Posty: 87
Punktów :   
WWW

Re: Jak pojmujecie gotyk?

Dla mnie gotyk to przede wszystkim stan duszy, czyli : wrażliwość na sprawy ludzkie i ponadludzkie ( z naciskiem na ponadludzkie), niezwykła spostrzegawczość, chęć nieustannego poszukiwania siebie samego, ciekawość świata materialnego i niematerialnego, jedność ze światem zewnętrznym i wewnętrznym
I ten stan duszy może się uwydatnić na zewnątrz jako forma określonej, zewnętrznej prezentacji w postaci ubioru, biżuterii, poglądów, czy rodzaju muzyki


Urodziłam się w miesiącu
tańca na linie
Kocham taniec
lina pojawia się od czasu do czasu

Offline

 

#6 2014-07-31 18:19:48

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Jak pojmujecie gotyk?

Black_Rose_Lady napisał:

Dla mnie gotyk to przede wszystkim stan duszy, czyli : wrażliwość na sprawy ludzkie i ponadludzkie ( z naciskiem na ponadludzkie), niezwykła spostrzegawczość, chęć nieustannego poszukiwania siebie samego, ciekawość świata materialnego i niematerialnego, jedność ze światem zewnętrznym i wewnętrznym

A co jak ktoś ma to gdzieś lub w ogóle nie wierzy bo np są to dla niego pierdoły?xD

Offline

 

#7 2014-07-31 18:35:08

 Black_Rose_Lady

Wygnany

Skąd: Klodzko
Zarejestrowany: 2014-01-07
Posty: 87
Punktów :   
WWW

Re: Jak pojmujecie gotyk?

To już  sprawa danej osoby jak to traktuje, ja napisałam, czym dla mnie jest gotyk


Urodziłam się w miesiącu
tańca na linie
Kocham taniec
lina pojawia się od czasu do czasu

Offline

 

#8 2014-07-31 23:12:21

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Jak pojmujecie gotyk?

NO no ,wiem ze napisałas że dla Ciebie tak tylko pytałem bo byłem ciekawy kim jest taka osoba jaką opisałem dla Ciebie ,jesli pojmuje siebie jako gota xD

Offline

 

#9 2014-08-01 15:59:36

 Black_Rose_Lady

Wygnany

Skąd: Klodzko
Zarejestrowany: 2014-01-07
Posty: 87
Punktów :   
WWW

Re: Jak pojmujecie gotyk?

Taka osoba dla mnie jest człowiekiem, człowiekiem, która sobie myśli, to co myśli i robi, to co robi i ma do tego pełne prawo, nie lubię oceniać i szufladkować ludzi, bo nie posiadam do tego uprawnień

Ostatnio edytowany przez Black_Rose_Lady (2014-08-01 16:03:08)


Urodziłam się w miesiącu
tańca na linie
Kocham taniec
lina pojawia się od czasu do czasu

Offline

 

#10 2014-08-01 18:28:05

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Jak pojmujecie gotyk?

Ale czyli już nie gotę?XD

Offline

 

#11 2014-08-01 18:57:18

 Black_Rose_Lady

Wygnany

Skąd: Klodzko
Zarejestrowany: 2014-01-07
Posty: 87
Punktów :   
WWW

Re: Jak pojmujecie gotyk?

Nie wiem, myślę, że jest bytem, który na swój własny sposób radzi sobie z własną egzystencją...poza tym moje stwierdzenie odnośnie gotyku, już powinno być dla Ciebie odpowiedzią Darext


Urodziłam się w miesiącu
tańca na linie
Kocham taniec
lina pojawia się od czasu do czasu

Offline

 

#12 2014-08-01 20:06:46

Varukowy

Wygnany

Zarejestrowany: 2014-06-22
Posty: 64
Punktów :   

Re: Jak pojmujecie gotyk?

spróbujcie mieć lat 30+, utrzymywać rodzinę, dzieci, ergo mieć normalną pracę (której widzianej Waszymi oczami "true gotom" nikt by nie dał) i jeszcze być w klimacie. Pieprzenie o ciuchach, wyglądzie, muzyce jest cienkie. Goth is a state of mind, nothing more to say...

Offline

 

#13 2014-08-01 23:58:46

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Jak pojmujecie gotyk?

Czyli nie mogę być gotę jak patrze tylko na muzykę :_:

Varukowy, co do stroju ja sie nosze na Judas Priest I nadal na pierwszym miejscu stawiam muzykę :>
Goci sa zbyt rózni światopoglądowo/"filozoficznie"/religijnie/ a ostatnio politycznie,  zeby podczepiać ich pod stan umysłu :_:
Chociaż są cechy które ich jakoś łacza xD np gust muzyczny :_____________________;

Offline

 

#14 2014-08-02 06:55:38

Varukowy

Wygnany

Zarejestrowany: 2014-06-22
Posty: 64
Punktów :   

Re: Jak pojmujecie gotyk?

@Darxet
A chuj z tym, czy jesteś, czy nie jesteś, naprawdę się przejmujesz tym, czy Cię ktoś zaszufladkuje jako gotałkę, czy nie? Nie jesteś 15latką z patologicznej rodziny, która nienawidzi rodziców i świata, która ucieka w "DARK" subkulturę, która tnie się suchą bułką w łazience po nocach. Jeśli to jest wyznacznik gotyku, to spoko... Muzyka? Chciałbym zauważyć, że niewielu tzw. "Gotów" tak naprawdę sięga do korzeni i zna Bauhaus, który jest prekursorem nurtu gotyckiego w muzie. Bela Lugosi is dead? Potęga...

Offline

 

#15 2014-08-02 08:10:14

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Jak pojmujecie gotyk?

Varuk nie trzeba być po trzydziestce...
Poza tym od kiedy Ty masz dzieci O.o


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs. studio kopiowania kaset mokotów ts2 space opinie