#46 2014-04-03 15:49:47

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Kremacja ciała

Uwaga! Sprzedam odkurzacz xD

Jakby odnieśc Twoje ostatnie zdanie do czegokolwiek wymyslonego to takze sie sprawdzi

Offline

 

#47 2014-04-04 08:26:35

 Dr. Hackenbush

Wygnany

Skąd: z miasta
Zarejestrowany: 2014-04-02
Posty: 117
Punktów :   

Re: Kremacja ciała

Pewnie że się sprawdzi, bo niewielka jest różnica między czymkolwiek wymyślonym, a wiarą w nieśmiertelną duszę, na której istnienie brak dowodów.


>> Wiedza dowodem jest syta, wiara zaś wiecznie głodna chodzi. <<

Offline

 

#48 2014-04-04 19:06:19

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Kremacja ciała

Lukrecja napisał:

Na jej nieistnienie też brak dowodów.Wkurzacie mnie bo wypowiadacie się nie na temat  won do działu wiary i religii.

Dowody się daje na istnienie czegoś, a nie nieistnienie XD Na nieistnienie krasnoludków i tańczących kałamarnic w kosmicznym kubku też nie ma dowodów XD

Offline

 

#49 2014-04-04 23:17:23

 DeathBoy

Potępiony

34416484
Skąd: idź do piekła
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 391
Punktów :   
WWW

Re: Kremacja ciała

Zero romantyzmu to jedno, ale czytając kilka waszych postów miałem ochotę przywalić sobie dłonią w twarz. Taki assassin-facepalm, you know... Mniejsza. Człowiek ma 5 ciał, a jego najniższe to ciało fizyczne. Po umarciu (czyt. śmierci) można ciało pochować lub skremować. Jak już napisałem kremacja wymaga od Anioła Przemiany zagięcia czasu w przypadku nieoświeconej duszy. A dusza obserwuje swój pogrzeb. Szerzej ten temat opisałem tutaj:
http://occult.piszecomysle.pl/2014/03/2 … cza-cz-ii/
Wytłumacz mi jedno - dlaczego się urodziłeś? Wyjaśnij mi proszę dlaczego płód żyje, dlaczego się porusza, rozwija i wkrótce myśli? Wytłumacz mi to dosadnie bez mówienia o duszy to postawię ci piwo. Wirtualne, rzecz jasna. Ale może w innym dziale.
PS. Ja, rzecz oczywista, mam wytłumaczenie związane z duszą

Offline

 

#50 2014-04-05 00:11:22

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Kremacja ciała

Mówiąc o zaginaniu czasu zniechęcasz mnie do dyskusji, ponieważ świadczy to o nieznajomości w ogóle pojęcia czasu ;_:
Wytłumaczenie można mieć na wszystko, nie dogadamy sie, dyskusja nie ma celu, bowiem przyjmę tylko argumenty empiryczne lub conajmniej logiczne.
Wytlumaczenie dlaczego się urodziłem czy ktokolwiek się rodzi, zostawiam Ci na wychowanie do życia w rodzinie lub rodzicom XD
Mam na myśli samą ,nawizjmy to, metodykę powodującą to ze sie ktoś rodzi. Natomiast pytanie dlaczego w rozumieniu ,w jakim celu, jest dla mnie zabawne, bo nie rozuiem dlacego zakłądać celowość XD Ale załóżmy celowośc - dla przedłużenia gatunku.
Teraz dlaczego coś zyje - dlatego ze potrafi obracać energią, przez co utrzymuje się przy zyciu. Homoestaza i te sprawy xD

Offline

 

#51 2014-04-05 00:38:21

 Dr. Hackenbush

Wygnany

Skąd: z miasta
Zarejestrowany: 2014-04-02
Posty: 117
Punktów :   

Re: Kremacja ciała

DeathBoy napisał:

Jak już napisałem kremacja wymaga od Anioła Przemiany zagięcia czasu w przypadku nieoświeconej duszy. A dusza obserwuje swój pogrzeb.

Kremacja wymaga przede wszystkim odpowiedniego zlecenia, złożonego przez członka najbliższej rodziny zmarłego, bądź osobę upoważnioną, w zakładzie pogrzebowym.

DeathBoy napisał:

Wytłumacz mi jedno - dlaczego się urodziłeś? Wyjaśnij mi proszę dlaczego płód żyje, dlaczego się porusza, rozwija i wkrótce myśli? Wytłumacz mi to dosadnie bez mówienia o duszy

Biologia odpowiada dosadnie na te pytania i bez mówienia o duszy.

Ostatnio edytowany przez Dr. Hackenbush (2014-04-05 00:39:26)


>> Wiedza dowodem jest syta, wiara zaś wiecznie głodna chodzi. <<

Offline

 

#52 2015-09-06 18:46:10

Little Rose

Dusza

Zarejestrowany: 2015-05-24
Posty: 7
Punktów :   

Re: Kremacja ciała

Nie chciałabym, żeby mnie skremowano. Wolałabym tradycyjny pochówek.

Offline

 

#53 2015-09-16 09:31:12

 deadly-nightshade

Dusza

Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2015-08-23
Posty: 19
Punktów :   

Re: Kremacja ciała

Jakiś czas temu w fokusie przeczytałam artykuł o balsamowaniu. I stwierdziłam, że właśnie tak chcę skończyć. Niech mnie po śmierci nabalsamują, przynajmniej zniknie ryzyko, że się obudzę w trumnie, brrr. Dzięki temu będę wyglądała lepiej na pożegnaniu. Jeszcze napiszę w testamencie, że mają mnie zrobić na bladą i ubrać w czarną suknię, a na głowie chcę mieć wianek z polnych kwiatów. I napiszę playlistę, którą mają puszczać na pogrzebie, żeby nawet wtedy było " po mojemu".

Ale, żebym nie odbiegała od tematu- boję się ognia, więc kremacja jest dla mnie czymś przerażającym. Trzy razy na nie!


- Wiesz, co moja babcia mawiała o pocałunkach w czoło?- przycisnął wargi do jej skóry tuż nad brwiami, przeciągając ten jedwabiście miękki dotyk przez długą chwilę.- Mawiała, że to pocałunki zarezerwowane dla zmarłych.
Nevermore, cienie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ jĂ­mky septiky vĂ˝roba a przegrywanie kaset vhs łódz Budowa domów Łomianki butla mix