#16 2012-03-13 23:29:23

 Nerchel

Dusza

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2012-03-13
Posty: 21
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

Mam wrażenie, że każdy z nas ma zadatki na bycie w pewnym stopniu wampirem energetycznym. Kiedy jesteśmy słabi, podświadomie próbujemy czerpać trochę siły z otoczenia.

Ja zwróciłam na to uwagę dopiero, gdy mi ktoś o tym powiedział, głównie po to, bym nauczyła się "chronić" swoją własną energię i budować zapory mentalne. Ale wiem, że można nie tylko zabezpieczać swoją, ale również "podbierać" ją osobom zupełnie niegotowym na to (np. nieznajomi w komunikacji miejskiej).

Osobiście uważam, że wampiryzm jest zły i nikt nie powinien się ćwiczyć w tym zakresie. Sama, jak zauważyłam, co czasem robiłam (na szczęście bardzo słabo), szybko zaczęłam walczyć z tymi odruchami.

Najniebezpieczniejsi są jednak ludzie, którzy robią to świadomie i mają w tym dużo wprawy, jeśli upatrzą sobie ofiarę, czasem wystarczy, że zahaczą się o nią raz, a później będą mogli ją zsysać nawet na odległość -.-


-------------------


Kupa nie podpis.

Offline

 

#17 2012-03-14 18:15:58

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

O.o No ja chyba nie mam zadatków na wampira energetycznego. Ja przy ludziach prawie zawsze jestem... wypompowana. Za to jak chodzi o emocje to zarówno zły humor ludzi mi się udziela (ale tylko zły ) a i jak ja mam dobry, czy zły humor to ludzie dookoła mnie zaczynają czuć podobnie. O.o Nie wiem... może to zwykła empatia.

Offline

 

#18 2012-11-19 22:29:04

 Darkness_Shadow

Dusza

Skąd: Tarnowskie Góry
Zarejestrowany: 2012-07-15
Posty: 36
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

Anne Rice fajnie opisuje wampiry. Człowiek nie przemienia się zaraz po jednym ugryzieniu. Proces ten jest złożony. Potrzebna tu jest więź między aspirantem na wampira a jego przyszłym stwórcą. Podoba mi się też to, że jest ograniczenie w piciu krwi człowieka, bowiem jeżeli wampir wypije ostatnią kroplę, która zawiera śmierć - po prostu umrze.

Saga "Zmierzch" (dlaczego pannie Meyer musiało się to przyśnić) jest dla mnie całkowitą parodią wampirów. Wampir i wilkołak, którzy nie mają nic ciekawszego do roboty, jak tylko uganiać się za jakąś nastolatką, która przez 4 strony szykuje i je śniadanie, a przez resztę rozdziału gada sobie z tatusiem. Na dodatek jest chcwiejna emocjonalnie. Dlaczego? Pomimo iż świecący Edzio ją koochaa, to ona i tak zaczyna wkrótce latać za Jacobem, wilkołakiem od siedmiu boleści.


Widzieć, czego nie widzieliśmy,
być tym, kim nigdy nie byliśmy,
wyjść z poczwarki i poszybować,
opuścić ziemię, błękit całować,
znów się urodzić, być kimś innym:
prawda to jest, czy sen niewinny?

Offline

 

#19 2012-11-19 22:37:04

 Varuka

Dziadek

Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 822
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

a mi się podoba klasyka filmów o wampirach, która nieco burzy stereotyp, który u Rice jest zajebisty. Ale żeby nie być gołosłownym:
- The Hunger 1983
- Lost Boys 1987
- Near Dark 1987
- Innocent Blood 1992

Pewnie niewiele osób zna te filmy, ale warto, jest to ujęcie wampiryzmu z innej strony, które ewoluowało wraz z kinem...


I am mad man ...

Offline

 

#20 2012-11-26 00:20:03

Sasha

Gość

Re: Wampiry współczesne

Nie obrażaj ludzi Fromabove x_x
Ja je znam
Niestety, słabo pasowały pod moją prezentację maturalną więc nic z nich nie wykorzystałam, acz doktorat czeka~~

 

#21 2013-02-24 19:56:43

 Pan_Mewa

Dusza

Skąd: Kołobrzeg
Zarejestrowany: 2013-02-24
Posty: 17
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

To nie kwestia wiary. Żyje w takim środowisku bo sam jestem PSIvamp.


Breathe me in...

Offline

 

#22 2013-02-25 08:04:02

 Subtelna

Wygnany

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 128
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

Pan_Mewa napisał:

To nie kwestia wiary. Żyje w takim środowisku bo sam jestem PSIvamp.

Jesteś wampirem? Fascynujące...

Offline

 

#23 2013-02-25 09:45:14

 Pan_Mewa

Dusza

Skąd: Kołobrzeg
Zarejestrowany: 2013-02-24
Posty: 17
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

Najzyklejsze pod szłońcem. ]:>


Breathe me in...

Offline

 

#24 2013-02-25 10:06:26

 Subtelna

Wygnany

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 128
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

Panie Mewa możesz to rozwinąć ?

Offline

 

#25 2013-02-25 12:10:13

 Pan_Mewa

Dusza

Skąd: Kołobrzeg
Zarejestrowany: 2013-02-24
Posty: 17
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

Hmm.. A no w sumie mogę.

Czy wampiryzm jesy fascynujący? Inaczej, czy realny wampiryzm jest fascynujący? Ależ tak! Jednak z mojej osoby natura odsączyła pierwiastki fascynującego bytu i mimo iż tematyka jest fascynująca, osobnik mojego pokroju już nie. Dlaczego? Jako wampir przejawiam fascynacje tematem ale moja przypadłość, ktoŕa podpada pod fascynującą, takowa nie jest. Jako twórcy, grupa / subkultura możemy być fascynujący będąc zjawiskiem, ruchem społecznym, osadzonym we własnej kulturze i ze własnymi przekonaniami. Przez wiele lat uznawałem swoją przypadłość za fascynująco.... upierdliwą i samotną. Dlaczego więc napisałem, że jest to zwykłe, że w sumie jestem najzwyklejszy? Ponieważ jestem jednym z wielu. Niewyjątkowy i mało fascynujący jako osobnik na tle współplemieńców. Jeśli zaś kierujesz ode mnie i do mnie nitki fascynującego dla wielu osób wyobrażenia filmowego i książkowego to trace nawet jako członek grupy, jak i cała społeczność swój fascynujący wydźwięk, zamieniając się w dziecinną igraszke.


Breathe me in...

Offline

 

#26 2013-02-25 12:23:47

 Subtelna

Wygnany

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 128
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

MOje "fascynujące" było z przekąsem ... Nie widzę nic fascynującego w wampirach, wampiryźmie.
Zastanawiam się jedynie czy Twój "wampiryzm" to objaw fascynacji legendami i stylizujesz się na wampira czy może cierpisz na porfirię. Nie, nie wierzę w wampiry ale wierzę w psychiczne choroby

Offline

 

#27 2013-02-25 12:38:26

 Pan_Mewa

Dusza

Skąd: Kołobrzeg
Zarejestrowany: 2013-02-24
Posty: 17
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

Z przekąsem? Tak myślałem i miałem odpowiedzieć jednak opublikowana odp bardziej mi się podobała.


Jeśli posiadasz wiare w choroby psychiczne to mogę Cię zapewnić, że takowe istnieją aczkolwiek muszę zmartwić Twoją osobe iż nie jestem przedstawicielem ludzi z psychodzą czy innymi ciekawymi problemami. Jednak zachęcam Ciebie jak i innych do profilaktycznego badania.


Breathe me in...

Offline

 

#28 2013-02-25 12:50:38

 Subtelna

Wygnany

Zarejestrowany: 2013-01-04
Posty: 128
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

Panie Mewa a szkoda .. ale może coś się jednak znajdzie... Przecież nie ma ludzi całkowiecie "zdrowych"

Offline

 

#29 2017-02-21 10:52:14

 AmonXII

Dusza

Skąd: Błonie
Zarejestrowany: 2017-02-19
Posty: 7
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

Subtelna napisał:

Panie Mewa a szkoda .. ale może coś się jednak znajdzie... Przecież nie ma ludzi całkowiecie "zdrowych"

Pozwolę sobie dołączyć do dyskusji. Ktoś mi kiedyś powiedział, że w gruncie rzeczy wszyscy ludzie są chorzy psychicznie, jednak jednym już to udowodniono, a reszty ludzi jeszcze nie zbadano.

Jeśli zaś chodzi o wampiryzm, to przyznaję się do bycia wampirem energetycznym. Kiedyś żerowałem na emocjach pewnej osoby, nie nie robilem tego świadomie rzecz jasna. Dopiero po latach odkryłem przyczynę. Co ciekawsze już wtedy interesowałem się wampiryzmem, niestety bardziej interesowały mnie wampiry przedstawione w literaturze czy filmie. O istnieniu wampirów współczesnych coś tam słyszałem, ale nie zagłębiałem się w temat. Może gdybym odkrył swoją naturę wcześniej, nasza przyjaźń dalej by kwitła.
Wracając do tematu. O wampirach współczesnych ciekawie opowiada książka Michelle Belanger "Wampiry - same o sobie". Na temat wypowiadają się osoby będące wampirami. Opisują własne doświadczenia i wampirzą społeczność.

Offline

 

#30 2017-02-24 16:17:12

 Ingvarr

Wygnany

Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2013-05-10
Posty: 57
Punktów :   

Re: Wampiry współczesne

Czasami jak czytam niektóre posty to się zastanawiam czy Wy tak na poważnie..

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://bedzin.zbiorniki-na-szambo.pl https://rymanow.szamba-z-certyfikatem.pl http://numerosinverses.online