#781 2015-02-10 18:12:48

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

Słodki Odynie, co ja czytam...

Otóż Pięćdziesiąt twarzy Greya.

Uparłam się, żeby to przeczytać. Bo tak. Po kilkudziesięciu stronach mam ochotę spalić książkę. Z tym, że nie jest moja, więc muszę się powstrzymywać. Nie wiem czy podołam ale jak już skończę to jak nic wezmę się znów za Pana Tadeusza. Żeby wyrównać poziom.

Jedyne co mi się w niej podoba to krawat na okładce. Bardzo ładny krawat. Lubię krawaty.


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#782 2015-02-10 20:10:33

 Dr. Hackenbush

Wygnany

Skąd: z miasta
Zarejestrowany: 2014-04-02
Posty: 117
Punktów :   

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

Skoro zrobiło się ambitnie, to też się przyznam, czytam "Spalaj tłuszcz, buduj mięśnie" Toma Venuto


>> Wiedza dowodem jest syta, wiara zaś wiecznie głodna chodzi. <<

Offline

 

#783 2015-02-10 21:51:55

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

Na pewno więcej wyniesiesz ze swojej lektury niż ja...


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#784 2015-02-10 22:08:33

 Kamlost

Dusza

44251525
Zarejestrowany: 2015-02-07
Posty: 15
Punktów :   
WWW

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

O, ja mam anegdotkę na temat książki.
Otóż nie dalej niż tydzień temu wybrałem się do biblioteki celem wypożyczenia poezji. (mówię "poezji", bo nie miałem na myśli nic konkretnego, nie znam się na tym) No, a tam mieli sześć kartonów książek do sprzedania, 50 groszy za sztukę. Spędziłem tam ponad pół godziny sortując to i wybierając. Świetne rzeczy, wiecie, takie starocie, najfajniejsze były okładki książek fantasy z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Między innymi wziąłem książkę pod tytułem "Elegia na śmierć Agnes" Marnixa Gijsena, to taka psychologiczna paplanina związana z pierwszą miłością autora, ale widzicie, nie opowiadałbym Wam tego, gdybym nie miał pytania.
Na początku tej książki znajduje się motto:
"Spójrz! Oto płaczą bogowie i boginie płaczą.
Że przemija piękno, doskonałość gaśnie.
Wspaniale być choć elegią w ukochanych ustach.
Gdy pospolitość bezgłośnie zstępuje w zaświaty."
Te słowa, chociaż ładne, pewnie nie wzbudziłyby mojej ciekawości gdyby nie to, że nie mogę znaleźć żadnych wiadomości na temat autora tych słów. Internet mi nie pomógł, więc może pomożecie Wy?

SPROSTOWANIE:
Dotarłem do tego, pytanie należy uznać za niebyłe.

Ostatnio edytowany przez Kamlost (2015-02-10 23:10:02)


Aure Entuluva!



-------
Stowarzyszenie Białej Róży

Offline

 

#785 2015-02-14 17:08:27

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

Przebrnęłam przez Greya. Uff...

I teraz daję odetchnąć umęczonemu umysłowi Mgnieniem ekranu.


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#786 2015-02-17 16:46:17

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

Ostatnio czytałam Wilson "Twierdzę" i "Odrodzonego" oraz Mastertona "Manitou". Generalnie ostatnio nie mam czasu na czytanie...


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#787 2015-02-23 04:11:55

 Dr. Hackenbush

Wygnany

Skąd: z miasta
Zarejestrowany: 2014-04-02
Posty: 117
Punktów :   

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

"Neron" Aleksandra Krawczuka.
Dawno temu kupiłem obszerne dzieło Krawczuka pt. "Poczet Cesarzy Rzymskich", od tej książki zaczęła się moja fascynacja historią starożytną. "Nerona" też kupiłem jakiś czas temu i na długie lata przepadł on nieprzeczytany w czeluściach mojej biblioteki.
Kim był Neron, jakim był człowiekiem, czy był takim okrutnikiem jakiego znamy z "Quo vadis" ?
Książka Aleksandra Krawczuka próbuje na te pytania odpowiedzieć, a odpowiedzi nie są wcale tak oczywiste.
Wspomnę tylko o sprawie pożaru Rzymu, Nerona oskarżanego o podpalenie w tym czasie nie było w stolicy cesarstwa, kiedy przybył włączył się natychmiast do akcji ratunkowej, otwarł ogrody swojego pałacu dla szukającej schronienia przed ogniem ludności, niósł pomoc głodnym i bezdomnym, obniżył ceny zboża i sprowadzał ogromne ilości żywności do Rzymu.
Natomiast jeśli idzie o prześladowanie chrześcijan, Neron nie był pierwszym władcą który się tego dopuścił, a i sami chrześcijanie nie byli bez winy, o czym często się zapomina, nie byli oni prześladowani z powodów religijnych, w Rzymie panowała ogromna tolerancja, a z przyczyn politycznych.

Ostatnio edytowany przez Dr. Hackenbush (2015-02-23 04:16:35)


>> Wiedza dowodem jest syta, wiara zaś wiecznie głodna chodzi. <<

Offline

 

#788 2015-03-04 21:55:21

 Anna

Wygnany

8556000
Skąd: Rokity
Zarejestrowany: 2013-04-04
Posty: 134
Punktów :   

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

Oj dawno mnie tu nie było.
Ale skoro książki mnie nie opuszczały to podzielę się z wami kilkoma tytułami.
Nareszcie udało mi się sięgnąć po "Wiedźmina" i jestem zachwycona. W wolnym czasie z pewnością zabiorę się za kolejne części.
Serią, która zaś pochłonęła mnie do reszty jest cykl "Wojny Wikingów" Bernarda Cornwella.
Poza tym udało mi się przeczytać drugą część "Dreszcza" Jakuba Ćwieka. Niestety nie porwała mnie w swoją fabułą i humorem tak bardzo jak poprzednia.


Kto się boi miłości, ten boi się życia,
a kto boi się życia,
już jest w trzech czwartych martwy.

Offline

 

#789 2015-03-05 10:44:34

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

A co poprzednio Ćwieka czytałeś? Mnie Dreszcz też nie ujął ale jak ktoś lubi Ćwieka to myślę, że warto przeczytać. No i w moim mieście, także znam te tereny


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#790 2015-03-06 15:48:30

 Rea

Wygnany

Skąd: śląskie
Zarejestrowany: 2014-10-21
Posty: 98

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

"Zamek z piasku, który runął" Stieg Larsson

Offline

 

#791 2015-03-17 17:29:19

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

Ostatnio czytałam Miroslava Zambocha "Na ostrzu noża cz.I", poza tym "Grunt to bunt cz.II" o festiwalu w Jarocinie.


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#792 2015-03-18 11:27:11

 Rea

Wygnany

Skąd: śląskie
Zarejestrowany: 2014-10-21
Posty: 98

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

"Kraina chichów" Jonathan Carroll

Offline

 

#793 2015-03-18 12:41:54

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

Powoli zabieram się za "Piekło pocztowe" Pratchetta.

Niedawno ogarnęłam Ćwieka "Chłopcy 3. Zguba "


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#794 2015-03-18 23:22:00

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

"Kamień na Kamieniu" Myśliwskiego

Offline

 

#795 2015-03-28 19:48:13

dark_angel992

Dusza

Zarejestrowany: 2015-03-28
Posty: 1
Punktów :   

Re: Jaką czytasz teraz książkę?

witam, jestem nowa na forum
ja obecnie czytam książki o subkulturze gotyckiej, ponieważ piszę pracę licencjacką na ten temat tylko niektóre z tych książek tak piszą o tym subkulturach (nie tylko gotyckim) jakby to była jakaś patologia, że szok
natomiast szukam desperacko książki o nazwie ''Metaforyka w tekstach rocka gotyckiego i muzyki okołogotyckiej'', ale nigdzie tego nie ma na allegro, w empiku, w katalogach bibliotek, kamień w wodę... czy jest ktoś może w jej posiadaniu i mógłby użyczyć na potrzeby pracy? ) odwdziecze się jakoś

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
HotĂŠis Loborika St Helens