• Index
  •  » Gotyk
  •  » Zdanie rodziców o czarnych ubraniach i mrocznych ozdobnikach

#31 2012-07-31 12:56:47

 Varuka

Dziadek

Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 822
Punktów :   

Re: Zdanie rodziców o czarnych ubraniach i mrocznych ozdobnikach

Hehe, kiedy ja byłem w Waszym wieku, to też zastanawiałem się, co kto powiei itp. Generalnie moi rodzice nie mieli wiele do powiedzenia, bo jak chciałem zrobić sobie kolczyk, czy dziarę, to po prostu robiłem i tyle. Potem musieli z tym żyć. Faktycznie, nosiłem masę żelastwa w uszach i innych częściach ciała, włosy miałem w kolorze dna piekieł, na szyi też mi coś dzwoniło, egipskie symbole politeistyczne albo jakieś inne... W liceum nigdy nie miałem kłopotu z ludźmi, chociaż byłem jedynym 'mroczniakiem' w klasie. Ja chodziłem do takiej szkoły, gdzie wszyscy raczej trzymali się razem (zapewne to kwestia stolicy), tak więc na przerwach za budynkiem paliliśmy papierosy z dresiarstwem, metalami i nawet skinheadami - subkultura subkulturą, ale jak ktoś był 'w porządku', to zawiązywały się przyjaźnie i nie było ważne jak ktoś wygląda...
Prawda jest taka, że później czas, ogólnie przyjęte normy społeczne itp weryfikują nieco nasze upodobonia. Tatuaże mam w miejscach, gdzie ich nie widać, ludzie często na rozmowach kwalifikacyjnych patrzyli ma na podziurkowane ucho (nie mogłem nosić kolczyków w pracy) i tak dalej. No cóż, grunt, że kiedy wychodzisz poza miejsce pracy, zaczynasz swoje prywatne życie, wkładasz glany, odsłaniasz dziary, zakładasz kolczyki, w samochodzie wrzucasz płytkę MotorHead i zapierdzielasz na konwent fantasy robić pokazy szermierki


I am mad man ...

Offline

 

#32 2012-07-31 13:14:06

 Jewel

Demon

19988345
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Zarejestrowany: 2012-06-28
Posty: 931

Re: Zdanie rodziców o czarnych ubraniach i mrocznych ozdobnikach

Ładnie to opisałeś fromabove



Proszę tylko o jedno. Na moim pogrzebie czarne róże.

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/06/609b947eef4da65c44cf794b86930186.gif?1338904071

Offline

 

#33 2012-07-31 16:05:49

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Zdanie rodziców o czarnych ubraniach i mrocznych ozdobnikach

Też mi się podoba opis fromabove


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#34 2012-07-31 19:46:31

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Zdanie rodziców o czarnych ubraniach i mrocznych ozdobnikach

I typowe dla forum już...

POLAĆ MU!


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#35 2012-08-01 22:58:38

 Varuka

Dziadek

Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 822
Punktów :   

Re: Zdanie rodziców o czarnych ubraniach i mrocznych ozdobnikach

Właśnie sam sobie polewam


I am mad man ...

Offline

 

#36 2012-08-02 10:33:50

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Zdanie rodziców o czarnych ubraniach i mrocznych ozdobnikach

Samowystarczalny facet:D


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#37 2012-08-02 11:32:08

 Varuka

Dziadek

Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 822
Punktów :   

Re: Zdanie rodziców o czarnych ubraniach i mrocznych ozdobnikach

Eee, to po prostu brak towarzystwa xD Tyle kilosów dziś samochodem zrobiłem, że mi sie należało!


I am mad man ...

Offline

 

#38 2012-08-02 16:57:22

Darc Duven

Dusza

Zarejestrowany: 2012-07-18
Posty: 27
Punktów :   

Re: Zdanie rodziców o czarnych ubraniach i mrocznych ozdobnikach

Rok temu chciałem pofarbować włosy na czarny kolor lub siwy, to rodzice od razu mi się sprzeciwili.
Zwłaszcza matka mówiła, że do czarnych musiałbym być opalony, bo nie wyglądałoby to ładnie wizualnie.
Skończyło się na srebrnych pasemkach, bo nie chceli się zgodzić... nie było źle, lecz nie byłem zbyt usatysfakcjonowany. W tym roku robię całe na siwo i tak Bowiem czuję się młody ciałem, a stary umysłem.

Offline

 

#39 2012-08-02 19:57:07

 Jewel

Demon

19988345
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Zarejestrowany: 2012-06-28
Posty: 931

Re: Zdanie rodziców o czarnych ubraniach i mrocznych ozdobnikach

Darc Duven napisał:

Zwłaszcza matka mówiła, że do czarnych musiałbym być opalony, bo nie wyglądałoby to ładnie wizualnie.

Moja to samo, a ja lubię przecież bladą cerę i przeciwieństwo - czarne włosy
Ja spróbuję moją namówić na całe czarne farbą



Proszę tylko o jedno. Na moim pogrzebie czarne róże.

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/06/609b947eef4da65c44cf794b86930186.gif?1338904071

Offline

 

#40 2012-08-02 20:55:34

orkov

Potępiony

Zarejestrowany: 2010-10-30
Posty: 468
Punktów :   

Re: Zdanie rodziców o czarnych ubraniach i mrocznych ozdobnikach

Ja raz w życiu miałam kolor wiśniowy na włosach blond. Ale stwierdziłam, ze więcej nie zamierzam się farbować, jak na razie, gdyż znajduj.ę piekno w swoim naturalnym wyglądzie. Ale tez mi się marzą srebrzyste włosy:) A co do rodziców- nasz świat fascynował mnie już od podstawówki, rodzice już dawno przyzwyczajeni, i jest mi cholernie miło, kiedy widzę, że w pewnym stopniu podoba się to mamie, na przykład namówiłam ją na noszenie długich sukni, zaczyna też słuchać Closterkellera i Artrosis;]

Ostatnio edytowany przez orkov (2012-08-02 21:00:30)

Offline

 

#41 2012-08-02 20:59:29

 Meichna

Kusiciel

18635366
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 219
Punktów :   

Re: Zdanie rodziców o czarnych ubraniach i mrocznych ozdobnikach

Ja lubię moje włosy takie jakie są.


Roz­myśla­nie o śmier­ci jest roz­myśla­niem o wolności.

Offline

 

#42 2012-08-02 23:30:34

 Varuka

Dziadek

Zarejestrowany: 2012-07-06
Posty: 822
Punktów :   

Re: Zdanie rodziców o czarnych ubraniach i mrocznych ozdobnikach

ja na etapie rośnięcia długich, miałem kruczo czarne. Teraz sama natura, szkoda niszczyć...


I am mad man ...

Offline

 

#43 2012-08-31 22:41:56

Sasha

Gość

Re: Zdanie rodziców o czarnych ubraniach i mrocznych ozdobnikach

A ja mam ten komfort, że o ubrania się rodzinka nie czepia bo ... w 99% ich szafa jak moja składa się ze wszystkich odcieni czerni
O ozdoby też się nie czepiają bo jestem chorobliwie wybredna i staram się wybierać wszelkie dodatki, które posiadają szyk oraz smak, więc im to nie przeszkadza

 

#44 2012-09-30 13:24:35

 Canella

Dusza

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2012-09-27
Posty: 12
Punktów :   

Re: Zdanie rodziców o czarnych ubraniach i mrocznych ozdobnikach

Mojej mamie nie podoba się to, że lubię chodzić ubrana na czarno. Uważa, że to wygląda tak, choćbym szła na pogrzeb. Nawet trudno było ją przekonać na gorset, gdyż uznała mnie za osobę za młodą i "po ulicy się tak nie chodzi, bo nie jest to modne". Musiałam jej kilkakrotnie tłumaczyć, że nie uganiam się za modą. Nie podoba się jej również muzyka, której słucham. Powiedziała też, że ludzie będą się na mnie patrzeć jak na jakąś głupią idiotkę, gdy wyjdę w długiej, czarnej spódnicy na ulicę. Kiedy pokazałam jej jeden płaszcz na restyle to jej tłumaczenie było następujące - wygląda on staromodnie i ludzie będą myśleli, że mam go po babci. Na prawdę, już nie mam siły odpowiadać jej dalej, że moda mnie nie obchodzi, bo nie wydaje mi się żeby zrozumiała. Dlatego staram się cierpliwie czekać na osiemnastkę... ale prawda jest taka, że nie zamierzam się poddać i dalej będę jej przemawiać do rozsądku.

Offline

 

#45 2012-09-30 19:08:21

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Zdanie rodziców o czarnych ubraniach i mrocznych ozdobnikach

Moja matka zawsze mówiła, że długie spódnice, tak samo jak krótkie są dla mnie za poważne, gorsety tak samo. Czerń dla niej jest za smutna, gotycki makijaż zbyt wyzywający. Ale i tak postawiłam na swoim. Powiedziałam, że mam swój styl, staram się wyrażać siebie mimo, że ciężko znoszę krytykę z którą muszę się borykać. W sumie pomógł mi też mój psycholog. Wszystko mu (czy raczej jej) opowiedziałam, a ona porozmawiała z moją matką (w sumie to nie spytała mnie o zgodę), wszystko dokładnie wyjaśniła i to pomogło. Teraz stara się mnie wspierać mimo, że nadal często sprzeciwia się mocnemu podkreślaniu mojej subkultury.

Offline

 
  • Index
  •  » Gotyk
  •  » Zdanie rodziców o czarnych ubraniach i mrocznych ozdobnikach

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Barczewo Niedrogie szamba betonowe Gniezno Świecie Szambo betonowe stanowi jeden z przegrywanie kaset vhs