#76 2014-01-20 05:17:25

 Alice409

Wygnany

Skąd: Hell
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 95
Punktów :   

Re: Gotyckie filmy

A o Rodzinie Addamsów wszyscy zapomnieli? Serial jak i filmy są świetne!

Polecę jescze jeden z moich ulubionych "Biały oleander" - dramat, film opowiada o dziewczynie, która co i ruż trafia do innej rodziny zastępczej, zmieniając swoje "ja". W jednym z etapów podąża ścieżką mroku.

"Millenium", gotycki co prawda nie jest, ale główna bohaterka jest gotką.


Często przyglądam się życiu z za szyby w milczeniu ~==

Offline

 

#77 2014-01-20 20:00:31

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Gotyckie filmy

Rodzinę Addamsów zawsze lubiłam


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#78 2014-01-21 18:29:00

 Silminyel

Wygnany

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2014-01-01
Posty: 104
Punktów :   

Re: Gotyckie filmy

Rodzina Addamsów jest świetna. Nigdy się nie mogę napatrzeć na suknie Mortycji.

Kilka tytułów ode mnie, postaram się je jakoś posegregować. W nawiasach oznaczam TB filmy Tima Burtona z racji iż to mój ulubiony reżyser, większość go zapewne zna i wie czego po jego filmach się spodziewać.

Animacje (bo ja nadal mała dziewczynka jestem i kocham bajeczki. Naprawdę. Na pewno są tu jeszcze jakieś ukryte, mentalne dzieciaczki na forum, prawda?)
-Gnijąca Panna Młoda (TB)
-Miasteczko Halloween (reż. Selicka, ale TB maczał w tym filmie palce)
-Frankenweenie (jedna z nowszych Burtonowskich animacji, Pusiaczek jest moim faworytem. Jest też film o tym tytule, też Burtona, starszy ale opowiadający tą samą historię. Polecam jednak najpierw obejrzeć animację, a dopiero później cofnąć się do filmu)
-Vince (TB)
-Koralina i tajemnicze drzwi (uwielbiam!)
-Hotel Transylwania (jedno z nowszych. Nie jest złe ale Burtonowskim animacjom nie dorównuje)
-Ruby Gloom - serial animowany, zupełnie dla dzieci, ale jakoś go lubię. Podoba mi się pioseneczka z openingu i postać Makabry
-Wiedźma Chrzestna -to akurat pamiętam z czasów gdy miałam 10-12 lat. Też bajeczka typowo dla małych dzieci, ale całkiem sympatyczna

Komedie, filmy niepoważne i ogólnie do traktowania z dystansem:
-Sok z żuka (TB)
-Mroczne cienie (TB)
-Drakula, wampir bez zębów (ang. tytuł Dracula, dead and loving it!) świetna komedia o wampirach z 95 roku. Naprawdę warto obejrzeć
-Vampire Kiss & Blood inside (TB, film krótkometrażowy)

Pozostałe
-The Crow -piękny, klimatyczny film z Brandonem Lee. Jego, z resztą ostatni. Film otoczony wyjątkową, ale tragiczną historią podobną do tej, którą przedstawia.
-Wywiad z wampirem + Królowa Potępionych -o wywiadzie z wampirem parę osób wspomniało, ale o Królowej Potępionych (Druga część) już nie. Fakt, pierwsza część jest lepsza, ale druga i tak zasługuje na wspomnienie
-Edward Nożycoręki (TB)
-Sweeney Todd demoniczny golibroda z fleet street (TB)- musical/horror z Johnnym Deppem i Heleną Bonham Carter.
-Dorian Gray
-Imaginaerum -film fantasy/musialowy z udziałem Nightwish
-Labirynt Fauna - naprawdę piękny film. Coś w rodzaju baśni, ale bardzo drastycznie ukazujący czasu wojny, więc nieodpowiedni dla dzieci.
-Sleepy Hollow (TB)

Mało gotyckie, lub ani trochę gotyckie, ale bardzo klimatyczne i warte obejrzenia:
-Charlie i Fabryka czekolady (TB) - mało gotyckie, ale jest bardzo klimatyczne i wyjątkowe
-Złoty Kompas
-V for Vendetta
-Iluzjonista
-The Prestige (film o iluzjonistach)
-Piraci z Karaibów! (wszystkie części) pewnie większość widziała, ale jeśli jeszcze jest tu ktoś kto nie zna kapitana Jacka Sparrowa, to nic tylko brać się za oglądanie.
-Incepcja

Science-fiction - jeszcze mniej gotyckie, ale jeśli ktoś lubi, warto obejrzeć:
-The Matrix
-Alien, Aliens, Alien3
-Sunshine
-Armageddon -romansidło science fiction. Nie wiem czemu zawsze wyję jak oglądam i lubię go mimo, że romansideł nie cierpię

Offline

 

#79 2014-01-23 02:02:07

 Alice409

Wygnany

Skąd: Hell
Zarejestrowany: 2012-05-04
Posty: 95
Punktów :   

Re: Gotyckie filmy

O tak Jej suknia to istne cudo . I uwielbiam też Wednesday... taka mała słodka dziewczynka HeHe

Chyba o Królowej Potępionych ktoś wcześniej pisał, tylko nie wprost. Ale głowy nie dam uciąć.

Złoty kompas też chciałam wymienić, ale stwierdziłam, że tylko tan kompas jest steam, więc to trochę zamało . Lecz uwielbiam ten film. I cenię sobie również Wywiad z wampirem i The Crow.


Często przyglądam się życiu z za szyby w milczeniu ~==

Offline

 

#80 2014-03-11 12:17:03

Garinol

Gość

Re: Gotyckie filmy

Nie zauważyłem jeszcze w tym temacie filmu "Swept from the Sea" w Polsce pojawiał się pod tytułami "Kochankowie sztormowego morza" lub "Wyrzucony na brzeg". Obejrzałem go dość dawno temu, dobrych parę lat temu, leciał chyba na "dwójce". Dopiero mi się przypomniało jaki był jego tytuł. Obraz mało znany, nawet nie znalazłem go w sieci do obejrzenia, a chciałbym do tego wrócić. Jest na podstawie opowiadania Josepha Conrada - Amy Foster. Film jak najbardziej pasuje do kanonu filmów gotyckich, jest w nim wszystko co potrzebne - tragiczna miłość, odrzucenie, wyobcowanie kogoś, kto jest inny niż otoczenie. Jak dla mnie pozycja obowiązkowa dla mrocznego romantyka.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Kędzierzyn-Koźle zbiornik betonowy przegrywanie kaset vhs łódz Hotel Hradec