• Index
  •  » Wampiry
  •  » Co najbardziej podoba Ci się w Wampirach?

#91 2014-05-17 17:38:47

 adamwilliams

Dusza

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2014-05-17
Posty: 13
Punktów :   

Re: Co najbardziej podoba Ci się w Wampirach?

Witam wszystkich serdecznie! Jako, że to mój pierwszy post, chciałem się ładnie przywitać

A teraz do tematu:

Tęsknie za czasami, kiedy wampiry były tajemnicze, piękne, ale straszne i demoniczne. Ostatnimi czasy stworzenia te są ukazywane jako nieciekawa wersja/odmiana tego gatunku.


"Do what you fear"

Offline

 

#92 2014-06-01 21:03:58

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Co najbardziej podoba Ci się w Wampirach?

Odmian wampirów zawsze było wiele, zależnie od kultury, ale w rzeczy samej aktualna, popularna wersja jest zdecydowanie nieciekawa.
Ostatnio natrafiłam właśnie na artykuł o wampirach w różnych kulturach i zainteresowały mnie wielce dakinie - krwiożercze demonice towarzyszące bogini Kali. :3 Szkoda tylko, że tak mało o nich ciekawostek.

Offline

 

#93 2014-07-09 21:17:46

Veredina

Dusza

Zarejestrowany: 2014-07-09
Posty: 44
Punktów :   

Re: Co najbardziej podoba Ci się w Wampirach?

Ciężko jednoznacznie określić... One są tak różne od człowieka i jednocześnie bardzo mu bliskie. Ale na pewno nieśmiertelność... Któż by z niej nie chciał skorzystać? Mieć tyle czasu na rozwijanie się i obserwowanie świata... Wampiry są owiane tajemnicą, to zapewne musi być przyjemne Kroczyć w mroku z pewnością, że jesteś bezpieczny, na tyle na ile mogą zapewnić ci to bezpieczeństwo cienie... I poza tym cudowne byłoby posiadanie jeszcze bledszej karnacji i uroku który przyciąga do ciebie śmiertelników


Kan ma kan
Fi kadim az-zaman

Offline

 

#94 2014-07-10 03:38:22

 Lukrecja

Kusiciel

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 170
Punktów :   

Re: Co najbardziej podoba Ci się w Wampirach?

+ dziwnie czuje się czytają swoje stare posty...tak jakbym tego nie pisała ja ;__;

Niby wampir ma nie być ludzki    (uczucia itp) tylko,że raczej ludzi większość jest bez uczuć i złych to czemu wampiry miałyby być równe temu dziadostwu ?     powinny być według tego  inteligentniejsze  (nie miękkie kluchy) ...z pogardą dla ludzi,ale nie zapominając o jakimś tam poprzednim odruchu.Też nie lubię jak wampira miesza się w jakieś ''miłosne'' obrzydlistwa,ale jeśli jest to pokazane jak w Draculi z Oldmanem ..namiętnie i przygnębiająco(zakończenie),a nie cukierkowo -to tak..jakoś do ukazania tęsknoty ,zemsty i szukania osoby,którą się kochało kiedyś nie widzę nic do porzygania.Nosferatu jest dobre jak i wampir i symfonia grozy. Nieporządnych ''wampirów'' sangów jest teraz dość sporo lubią sobie popijać krew każdego znajomego,a potem lądują w szpitalu następnie znowu piją od byle kogo i za dużo ,aaaaaaaaa FUJ \(; o; )/ (mam taką jedną daleką znajomą co sobie piła od mojego znajomego bez pozwolenia) rozumiem od kogoś co się dobrze zna.
Nędzne krwiodajki   

Oglądał ktoś Zagadkę  nieśmiertelności z 1983 ?

Ostatnio edytowany przez Lukrecja (2014-07-10 03:49:30)

Offline

 

#95 2014-07-10 08:52:45

Veredina

Dusza

Zarejestrowany: 2014-07-09
Posty: 44
Punktów :   

Re: Co najbardziej podoba Ci się w Wampirach?

Niestety, ale żyjemy w czasach w których wampiry są głównie kojarzone ze Zmierzchem, Pamiętnikami Wampirów i innymi "cudami" tego typu. To trochę smutne... Zdecydowanie bardziej odpowiada mi ich wersja w Kronikach, czy też Draculi ( ale nie w tym bez zębów ) Pełni mroku uwodziciele...
Cóż, różni ludzie żyją w XXI wieku... Co do picia krwi znajomych, którzy się na to zgadzają (i są zdrowi) to dlaczego nie? Żyjemy w wolnym kraju Ale skoro te "wampiry" są tylko ludźmi, to mimo wszystko nie powinni wysysać swego pobratymca bez jego wcześniejszego pozwolenia...

Zagadki nieśmiertelności nie oglądałam jeszcze, ale mam zamiar się za to zabrać w najbliższym czasie

I skoro jesteśmy już przy filmach, to oglądał ktoś "Tylko kochankowie przeżyją" od Jima Jarmuscha albo "Pozwól mi wejść", ale w oryginalnej, szwedzkiej wersji (amerykańska jej do pięt nie dorasta moim zdaniem)?


Kan ma kan
Fi kadim az-zaman

Offline

 

#96 2014-07-11 01:48:28

 Dr. Hackenbush

Wygnany

Skąd: z miasta
Zarejestrowany: 2014-04-02
Posty: 117
Punktów :   

Re: Co najbardziej podoba Ci się w Wampirach?

Veredina napisał:

Ale na pewno nieśmiertelność... Któż by z niej nie chciał skorzystać?

Więc ja zdecydowanie nie chciałbym skorzystać z nieśmiertelności. Być może ludzkie życie to nieco zbyt krótko, jednak nieśmiertelność to stanowczo za długo. Każdy powinien mieć w końcu prawo do odpoczynku i biologia nam to prawo daje.
Po cóż nam nieśmiertelność ?

Ostatnio edytowany przez Dr. Hackenbush (2014-07-11 01:51:35)


>> Wiedza dowodem jest syta, wiara zaś wiecznie głodna chodzi. <<

Offline

 

#97 2014-07-11 09:21:09

Veredina

Dusza

Zarejestrowany: 2014-07-09
Posty: 44
Punktów :   

Re: Co najbardziej podoba Ci się w Wampirach?

Zawsze mógłbyś z tej nieśmiertelności teoretycznie zrezygnować... Naprawdę nie kusiłoby cię żyć przez jakiś czas, nie starzejąc się? Nie bojąc o to, co wydarzy się z Tobą następnego dnia? Nie zastanawiając się, czy gdy zestarzejesz się, staniesz się również zniedołężniały i nie będziesz w stanie nic koło siebie zrobić.... Wiedziałbyś, że nie umrzesz cierpiąc, bo nie zachorowałbyś na jakąś niewyleczalną chorobę...
Nieśmiertelność też nie jest wieczna... Jeżeli skończy się coś co pozwala ci ją utrzymać, to ty również przestaniesz istnieć. A skoro jesteśmy przy nieśmiertelności wampirów, to według różnych źródeł, można ją na różne sposoby odebrać.
Myślę, że nieśmiertelność daje swojego rodzaju bezpieczeństwo. Nie trzeba się wtedy martwić o jutro. A nawet gdy już go pewnego dnia się nie zastanie, to istnieje bardzo duża szansa, że lepiej się to przyjmie. Mam na myśli, że jeżeli żyłoby się bardzo długo, to z pewnością zrealizowałoby się więcej marzeń, niż w zwykłym, ludzkim... A może nawet wszystkie.
A tak poza tym, to nie chciałbyś obserwować zmian? Patrzeć jak upada jedno imperium i rodzi się drugie? Widzieć cóż cudownego stworzyli ludzie, widzieć jak wszystko ewoluuje?


Kan ma kan
Fi kadim az-zaman

Offline

 

#98 2014-07-12 00:33:56

 Lukrecja

Kusiciel

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 170
Punktów :   

Re: Co najbardziej podoba Ci się w Wampirach?

Co do filmów  "Tylko kochankowie przeżyją"  zabierałam się za to ..tak,tak    już jakiś dłuższy czas i ciągle zapominam.


'' Co do picia krwi znajomych, którzy się na to zgadzają (i są zdrowi) to dlaczego nie? Żyjemy w wolnym kraju''

Ależ oczywiście,że mogą skoro są zdrowi i bliscy sobie to proszę !  Potępiam tylko wtedy gdy ktoś chce ze mną się ''związać'' krwią ,a niezbyt jest porządny w tych sprawach i ma dość sporą listę osób dla których był dawcą i biorcą.Odmówiłam dwa razy   mimo,że była to zawsze kusząca myśl.Jestem za piciem krwi  dlatego tak bardzo szanuje to by nie pić od byle kogo.Jeśli ktoś pragnie  mojej krwi(może sobie tylko chcieć ) albo ja tej osoby musi spełniać warunki   

Niektórzy ludzie traktują to strasznie bezmyślnie. Nie doznawałabym tego z kimś kto ma według mnie miano znajomego to tak samo jakby pieprzyć się z ta osobą <nie,nie kochać bo to hańbiące>  w moich poglądach picie krwi jest  ważniejsze od takich aktów.To także może mieć konsekwencje.Władza.Ktoś może Cie zdominować..dlatego to wcale nie jest takie łatwe powiedzieć,że każdy może robić co chce bo co jeśli osoba z którą takie rzeczy się przeżywa lubi sobie jeszcze mieć dużo takich znajomych na boku mimo,że ty jesteś porządna/porządny i ograniczasz się...ufasz? może  cię jeszcze czymś zarazi,a sam nie wie albo zostawi,a ty się uzależnisz i można tak dodawać przykłady pewno.Mój kolega ma dość patologicznych chorych na psychice znajomych(sam nie jest za zdrowy) i   żałuje,że dawał im krwi i widzi to co się dzieję po tym. 0_o gwałty.Nie chcesz by ktoś pił twoją krew ..odrywasz się na chwilę,a ktoś już cie przekuł i sobie sączy,tacy ludzie istnieją.


Z opowieści w wielu przypadkach wygląda to jak wampirza prostytucja to są ludzie  czy chcą czy nie więc  ... powinni myśleć+ pomijając sangów,a wspominając o'wampirach' oddawanie ofiary i ceremonie i stawanie bez uczuć z dostępem do wielu opcji wierzyłam w dużo rzeczy,ale w takie coś nie.Twierdzą,że mogą mieć każdego człowieka i wszystko czego chcą,HA.


To w moim wyobrażeniu i słowach,które słyszałam- wiążę i powinno się odbywać  między osobami,które siebie bardzo kochają (czy to partner czy  przyjaźń/więź rodzinna)

To moje zdanie bez narzucania osobą obcym..Każdy niech robi co chce z tym piciem byle tylko nie działał na szkodę innej osoby jeśli ta osoba daje/bierze w zaufaniu.

Ostatnio edytowany przez Lukrecja (2014-07-12 03:43:36)

Offline

 

#99 2014-07-12 11:31:47

Veredina

Dusza

Zarejestrowany: 2014-07-09
Posty: 44
Punktów :   

Re: Co najbardziej podoba Ci się w Wampirach?

Zgadzam się z Tobą, Lukrecjo. Mam też wrażenie, że osoby które oddają krew komu popadnie, podobnie jak te które pieprzą sie z kim popadnie po prostu nie mają do siebie szacunku. Może czują, że są gorsze, a to jakoś podbudowuje ich samoocenę albo raczej wręcz przeciwnie... Ciężko mi powiedzieć. Nikt nigdy nie proponował mi krwi, ani też o nią nie prosił. Więc nie mam pojęcia jakbym na to zareagowała. Ale na pewno nie zgodziłabym się na taką wymianę z kimś kto nie znaczy dla mnie zbyt wiele...


Kan ma kan
Fi kadim az-zaman

Offline

 

#100 2014-07-14 18:54:19

 Dr. Hackenbush

Wygnany

Skąd: z miasta
Zarejestrowany: 2014-04-02
Posty: 117
Punktów :   

Re: Co najbardziej podoba Ci się w Wampirach?

Veredina napisał:

Zawsze mógłbyś z tej nieśmiertelności teoretycznie zrezygnować...

Jeżeli nieśmiertelność ma polegać na tym że żyjemy tak długo jak chcemy, to cóż to za nieśmiertelność.
Kilku takich „nieśmiertelnych” znałem…

Veredina napisał:

A tak poza tym, to nie chciałbyś obserwować zmian? Patrzeć jak upada jedno imperium i rodzi się drugie? Widzieć cóż cudownego stworzyli ludzie, widzieć jak wszystko ewoluuje?

Czy zatem usprawiedliwieniem dla pragnienia nieśmiertelności ma być ciekawość ?
Ciekawość prędzej czy później się wypali, pozostawiając po sobie śmiertelne zmęczenie.
Gdybym mógł obserwować zmierzch i upadek Cesarstwa Rzymskiego, wątpię czy miałbym jeszcze ochotę oglądać narodziny Cesarstwa Karolingów.
Poza tym z jakiej perspektywy miałbym to wszystko obserwować ?
To są zdarzenia w skali przekraczającej zdolność ludzkiej percepcji.


>> Wiedza dowodem jest syta, wiara zaś wiecznie głodna chodzi. <<

Offline

 

#101 2014-07-14 22:43:57

 Ingvarr

Wygnany

Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2013-05-10
Posty: 57
Punktów :   

Re: Co najbardziej podoba Ci się w Wampirach?

Wy tak na poważnie?

Offline

 

#102 2014-07-14 23:50:43

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: Co najbardziej podoba Ci się w Wampirach?

Mam nadzieję, że nie.

Wybaczcie dzieciaki ale ja słyszę/czytam o piciu krwi to aż mnie coś bierze. Najczęściej na śmiech. Myślę, że moje zdanie na ten temat znacie, więc nie będę się wywodzić:)
Wiem,wiem jestem stara,zdziadziała na dodatek medyk i po przejściach Ale i tak was kocham i dlatego jesteście moje dzieciaczki:)


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#103 2014-07-15 02:38:24

 Lukrecja

Kusiciel

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 170
Punktów :   

Re: Co najbardziej podoba Ci się w Wampirach?

Els jaka tam stara    jeśli chodzi o wiek ziemskiego ciała to niewielka różnica jest,ale rozumiem,że musze także powoli rozmyślać o trumience.

Leniak nigdy nie pisze całkiem poważnie,a pół na pół ;__;Nie no mam beke z "wampirów" energetycznych i ogółem tych co się uważają za prawdziwe,a żal mi krwiodajek,a szanuje jak ktoś sobie chlapie i ma dla niego znaczenie.Przedział wiekowy moich znajomy,którzy sobie chlipią to 24-33 zaznaczam to bo  sporo osób pije krew i to w dojrzałym etapie i nie wiem czemu uważać to za dziecinne i głupie,ale no dobra dla mnie głupie np jest kolczykowanie zbytnie,BDSM i wiele innych rzeczy,które dla kogoś to norma

Ostatnio edytowany przez Lukrecja (2014-07-15 03:27:07)

Offline

 

#104 2014-07-21 02:41:20

Veredina

Dusza

Zarejestrowany: 2014-07-09
Posty: 44
Punktów :   

Re: Co najbardziej podoba Ci się w Wampirach?

Ingvarr napisał:

Wy tak na poważnie?

Tak szczerze mówiąc, to ciężko jednoznacznie stwierdzić, co jest fałszem, a co prawdą na tym (czy jakimkolwiek innym) forum...


Kan ma kan
Fi kadim az-zaman

Offline

 

#105 2014-08-04 22:21:12

 Black_Rose_Lady

Wygnany

Skąd: Klodzko
Zarejestrowany: 2014-01-07
Posty: 87
Punktów :   
WWW

Re: Co najbardziej podoba Ci się w Wampirach?

W podawanych ludziom obrazach i charakterystyce, u wampirów podoba mi się szybkość działania, inteligencja i błyskotliwość, a jeśli chodzi o cechy fizyczne to kły ( można by wtedy postraszyć paru dresów lub "odważnych zaczepialskich" ) i ciekawy odcień skóry.
Parę osób wymieniło, że podoba im się u wampirów bezwzględność w zabijaniu i brutalność - to mnie trochę zastanawia i nieco niepokoi....osobiście nie lubię brutalności i bezwzględności, bo dla mnie są one wynikiem albo poważnych kompleksów powstałych w wyniku  różnego rodzaju splotów losowo - bytowych, albo chorobą związaną z uszkodzeniem ciała migdałowatego.

Osobiście wierzę w istnienie wampirów energetycznych - nie raz miałam z nimi styczność oraz w krwiopijcze samice komarów, które są dla mnie utrapieniem

Ostatnio edytowany przez Black_Rose_Lady (2014-08-05 15:41:10)


Urodziłam się w miesiącu
tańca na linie
Kocham taniec
lina pojawia się od czasu do czasu

Offline

 
  • Index
  •  » Wampiry
  •  » Co najbardziej podoba Ci się w Wampirach?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lodging San Pedro Sula HN City Center Hotel Cedar ehotelsreviews.com