#211 2014-12-11 12:39:57

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Gotyk a media

Po pierwsze "health goth" samym tym ze staje się modne i jest dośc populistyczne, tak jakby zaprzecza "subkulturze gotyckiej".
Po drugie: stereotypy o gotach to przede wszystkim to ze got chodzi ubrany na czarno cały czas. (W takim razie najbardziej gotyccy są murzyni ubrani w czarne ciuchy). W ogóle, ciuchy nikogo gotem nie czynią xD A te stereotypy, działają w każdej przesrzeni: got chodzi smutny, got to emo, got słucha metalu, got jest śmiertelnie poważny, got to, got tamto :_:

Offline

 

#212 2014-12-11 22:20:40

Veredina

Dusza

Zarejestrowany: 2014-07-09
Posty: 44
Punktów :   

Re: Gotyk a media

Racja... Cóż, ale ze stereotypami nie wygramy. Ja sie ostatnio spotkałam ze stwierdzeniem, ze skoro nosze dlugi, czarny płaszcz to musze być na seminarium (albo ewentualnie ze jestem księdzem xd)
A wracając do tematu to polaczenie propagowania zdrowego trybu życia ze stereotypem gota jest wyjątkowo idiotyczne. A najgłupsze jest to, ze większość osob wierzy w te wszystkie opowiastki o gotach >.<


Kan ma kan
Fi kadim az-zaman

Offline

 

#213 2014-12-19 10:32:42

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Gotyk a media

Co do tego, że niby got chodzi ciągle na czarno, mogłabym poczuć się mało gotycko, bo prawie codziennie, przez 8 godz. dziennie chodzę cała na biało i jeszcze z czepkiem na łbie.
A ja spotkałam się z określeniem, że jestem zakonnicą, bo miałam długą czarną spódnicę, czarną bluzkę, czarną woalkę na włosach i łańcuszek z wielkim srebrnym krzyżem I glany, no, zakonnica w glanach, ciekawe xD


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#214 2014-12-19 21:19:23

Veredina

Dusza

Zarejestrowany: 2014-07-09
Posty: 44
Punktów :   

Re: Gotyk a media

Heh Za to moja koleżanka zna księdza ktory pomyka w glanach, slucha metalu i czasem nosi pelerynę w której wyglada jak książę ciemności dla przeciętnego obywatela
Na to co mowi sie o gotach trzeba patrzec przez palce... Nie wiem czy ktoś z was oglądał dokument pt. "Witajcie w mroku". Teoretycznie mial opowiadać o gotach i dogłębnie przedstawić tę subkulturę. Jednak moim zdaniem i tak głównie bazowali na stereotypach i mylili emo z gotykiem... Oprócz tego nie sposob bylo przeoczyć subtelna reklamę "Centrum uzdrowień duchowych" xD


Kan ma kan
Fi kadim az-zaman

Offline

 

#215 2014-12-20 13:21:08

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Gotyk a media

Ten "film" był okropny :_:
W praktyce nic ciekawego nie przedstawiał, tylko raczej odstraszał :_:

Offline

 

#216 2014-12-20 15:49:21

Veredina

Dusza

Zarejestrowany: 2014-07-09
Posty: 44
Punktów :   

Re: Gotyk a media

To prawda. Ale przynajmniej muzyka byla calkiem niezla Poza tym gdybym bazowała tylko na tym dokumencie to chyba stwierdziłabym, ze goci to jakaś sekta...


Kan ma kan
Fi kadim az-zaman

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz usuwanie adblue