• Index
  •  » Gotyk
  •  » czy do szkoły nosicie wiktoriańskie suknie, gorsety itp. ?

#1 2011-07-17 18:17:35

 dark_Vampire

Kusiciel

11309681
Skąd: od niedawna Ostrawa (Czechy)
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 271
Punktów :   

czy do szkoły nosicie wiktoriańskie suknie, gorsety itp. ?

Nie ma chyba takiego tematu a myślę, że sie przyda jeżeli jest to z góry przepraszam więc... do szkoły (najbardziej interesuje mnie gimnazjum ;p) nosicie długie wiktoriańskie suknie, spódnice, gorsety, czy wolicie czarne spodnie i bluzkę?


"Cause I'd rather feel pain that nothing at all"-Three Days Grace

Offline

 

#2 2011-07-17 18:52:20

Cneajna

Władca Piekieł

Skąd: Tirgoviste
Zarejestrowany: 2010-07-26
Posty: 1692
Punktów :   

Re: czy do szkoły nosicie wiktoriańskie suknie, gorsety itp. ?

Chodzę i tak, i tak ;p W sumie to nie ograniczam się pod względem ubioru, zresztą nikt mi nigdy nie zwrócił uwagi, że jestem nieodpowiednio ubrana, czy coś... Jak chce mi się kombinować to chodzę w długich, bardzo obszernych sukniach, gorsetach, wysokich obcasach, a jak mi się nie chce to zakładam dżinsy, trampki i męski tshirt ^^

Offline

 

#3 2011-07-17 19:05:29

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: czy do szkoły nosicie wiktoriańskie suknie, gorsety itp. ?

Chodziłam tak ubrana zarówno do gimnazjum, do liceum jak i na uczelnię, przez następny ostatni semestr studiów też zamierzam tak chodzić A czasami noszę punkowe, lolicie albo indyjskie ciuchy


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#4 2011-07-17 20:09:53

 ““shou“““†

Spec od zadawania męczących pytań i przepalania grzałek do e-petów

47072465
Skąd: mam głowę?
Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 2107
Punktów :   

Re: czy do szkoły nosicie wiktoriańskie suknie, gorsety itp. ?

u mnie zalezy
Gimnazjum 1 klase przechodzilam w spodniach i roznych bluzkach ze specjalnymi 'wzorowanymi na gotyk' bluzami, oraz w glanach (w samej szkole niestety w glanach ) Ale od 2 kl. ma sie to zmienic na falbankowane sukienki <3 (I spodnie w stylu punkowym, te szersze z dodatkami, nie umiem ich nazwac, sa na evildolls)


http://24.media.tumblr.com/438c1c82380b8d54f7b29c871e90f2c0/tumblr_mheo3iHfET1r6hoj2o1_250.gif http://31.media.tumblr.com/771542ac8a1ea0a77600f7b73ea56d48/tumblr_mheo3iHfET1r6hoj2o2_250.gif

Offline

 

#5 2011-07-17 22:07:49

 Wladimira

Kusiciel

1564943
Skąd: Łódź/Bytom
Zarejestrowany: 2011-05-25
Posty: 197
Punktów :   

Re: czy do szkoły nosicie wiktoriańskie suknie, gorsety itp. ?

Nie wyobrażam sobie pójść do szkoły bez gorsetu, ale niestety nie mam spódnic do ziemi... Najczęściej noszę taką spódnicę do gimnazjum http://www.evildolls.pl/spodnica_Wiedzm … ve-18.html do tego podkolanówki w lolicim stylu i czarna bluzka czasami jeszcze to http://www.evildolls.pl/Komplet_Obrozka … e-103.html


Nawet jeśli umrę
Świata nie naprawię...

Offline

 

#6 2011-07-17 23:45:53

 Mishia

Władca Piekieł

Skąd: Obok Rybnika :)
Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 1721
Punktów :   

Re: czy do szkoły nosicie wiktoriańskie suknie, gorsety itp. ?

Nie, mój "najbardziej" gotycki szkół do szkoły to jedynie czarna koronkowa sukienka (właściwie spódnica do kostek, z której zrobiłam sukienkę do kolan), rajtki, glany, czasem jakieś rękawiczki, krzyż, glany.
Ja w ogóle dłuugich spódnic nie lubię, znaczy są piękne ale ja się źle czuję w długich.
Najczęściej ubieram czarne spodnie/ spódniczkę, czarną bluzkę, glany/trampki, rękawiczki. Nie koniecznie mega efektowanie ale tak się najlepiej czuję.

Jako że wychowałam się na Hogwarcie, do tego uwielbiam japońskie mundurki często zakładam zakolanówki, czarną plisowaną spódniczkę i białą bluzkę (do tego kupiłam ostatnio krawat :3).


Lepiej śmiać się u psychiatry, niż płakać u psychologa.

Offline

 

#7 2011-07-18 00:39:13

 Elspeth

Administrator

28114461
Call me!
Skąd: Joensuu
Zarejestrowany: 2010-08-09
Posty: 2867

Re: czy do szkoły nosicie wiktoriańskie suknie, gorsety itp. ?

Tak,taki zestaw jak najbardziej jest zajebisty ale ja preferuję czarną koszulę;D (innych nie posiadam) uwielbiam swoje krawaty a kolekcja większa niż u większości facetów w moim wieku xD
Do gimnazjum chodziłam w bojówkach,zwykłych T-shirtach i glanach,w samej szkole trampki.Liceum to w mundurze więc się wypowiadać nie mogę;P Jak będę wyglądać ten ostatni rok jak zrzuciłam mundur to nie wiem bo życie jest nieprzewidywalne (moje ostatnio szczególnie).Jakoś nie lubię spódnic do szkoły nosić (nie wspomnę o gorsetach)...po szkole wręcz przeciwnie;D
Podsumowując w szkole wyglądam jak rasowy metal;P


Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.

Offline

 

#8 2012-01-21 18:42:37

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: czy do szkoły nosicie wiktoriańskie suknie, gorsety itp. ?

Do szkoły noszę tylko czarne spodnie, czarne koszulki, bluzki. W spódnicach, w szkole czuję się niezręcznie.

Offline

 

#9 2012-01-22 11:39:06

 Mina

Demon

Zarejestrowany: 2011-07-31
Posty: 1078
Punktów :   

Re: czy do szkoły nosicie wiktoriańskie suknie, gorsety itp. ?

A mnie się tam zdarza. W prawdzie już kilka razy słyszałam, że wyglądam jak wiedźma bądź zakonnica (?!), ale jakoś mnie to zbytnio nie zniechęca. ;D


"Jedynym sposobem na pozbycie się pokusy jest uleganie jej. Gdy będziemy się opierali, dusza zachoruje z tęsknoty za tym, czego sobie odmawiała, z żądzy za tym, co potworne jej prawa uczyniły potwornym i bezprawnym."

Offline

 

#10 2012-01-23 21:49:28

 Valeria

Dusza

9210069
Zarejestrowany: 2012-01-19
Posty: 20
Punktów :   

Re: czy do szkoły nosicie wiktoriańskie suknie, gorsety itp. ?

Gorsety nosiłam do szkoły, ale długich spódnic nie, gdyż są w szkole niepraktyczne. Wolałam krótkie spódniczki i do tego kabaretkowe pończochy + 13 cm koturny Jeżeli chodzi o dodatki to zawsze koronkowe rękawki, kolie lub dusiki. W spodniach nigdy nie chodziłam, preferuję tylko spódnice. Teraz już nie chodzę do szkoły, ubieram się, tak jak mi się podoba, czasami mama mi zwraca uwagę,ale robię wszystko po swojemu.

Offline

 

#11 2012-01-24 00:30:52

 Cadaver

Dusza

Zarejestrowany: 2012-01-17
Posty: 40
Punktów :   

Re: czy do szkoły nosicie wiktoriańskie suknie, gorsety itp. ?

Kali napisał:

Do szkoły noszę tylko czarne spodnie, czarne koszulki, bluzki. W spódnicach, w szkole czuję się niezręcznie.

To tak jak ja. Do szkoły noszę dżinsy i koszulki z restyle. Ogólnie mam przerąbane, bo nie lubię się wyróżniać, a styl gotycki nieco rzuca się w oczy ^ ^ Jednak jak patrzę na wypowiedzi niektórych użytkowników forum, to myślę, że się odważę i zacznę chodzić do szkoły w gorsetach


Chrześcijaństwo jest nielogiczne. Po co modlić się o wieczny żywot, skoro jest on nam przeznaczony?

Offline

 

#12 2012-01-24 16:20:00

Lúthien Nemezys Grandin

Gość

Re: czy do szkoły nosicie wiktoriańskie suknie, gorsety itp. ?

Ubieram się różnie, czasami chodzę w glanach po szkole co irytuje wszystkich
Zazwyczaj czarne rurki, albo ciemne dżinsy i jakieś czarne koszulki.
Ostatnio nosze również moją ukochaną spódnice do kostek oraz duży krzyż na szyi, z czego się śmieją bo nie jestem chrześcijanką ^^
Również słyszałam ze jestem zakonnicą, czarownicą no i zdarzało sie jeszcze że antychrystem :O

No ale cóż ^^ Jak sie chodzi cała na czarno z biblią (studiuję ją znowu) w ręku i z krzyżem na szyi to mozę to wyglądac jak zakonnica

 

#13 2012-01-24 18:28:28

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: czy do szkoły nosicie wiktoriańskie suknie, gorsety itp. ?

Ja tam słyszę Emo, Satanistka i wampirzyca (to ostatnie mi pochlebia ) mimo, że mój strój ogranicza się do czarnych ciuchów i biżuterii (typu pieszczochy itd.). Może to przez makijaż...

Offline

 

#14 2012-01-24 19:02:11

Lúthien Nemezys Grandin

Gość

Re: czy do szkoły nosicie wiktoriańskie suknie, gorsety itp. ?

Ta... Jeszcze Emo... U mnie tez to słychać.
Ostatnio jak był śnieg, to miałam okulary założone, żeby mnie nie raziło i słyszę "O... Biednemu Emo słońce za bardzo świeci w oczka. Faktycznie jest w chuj słońca!" Na szczęście nic nie odpowiedziałam, ale kiedy już rzucił mi śnieżką z kamieniem obok głowy to nie wytrzymałam!

 

#15 2012-01-24 19:29:14

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: czy do szkoły nosicie wiktoriańskie suknie, gorsety itp. ?

Mnie tam to zawsze wkurzało i reagowałam... hm... groźnie to wyglądało. Ale się już przyzwyczaiłam i reaguję złowieszczym śmiechem i wzrokiem mówiącym "uwierz, to ci nie jest na rękę". Przynajmniej można się pośmiać.

Offline

 
  • Index
  •  » Gotyk
  •  » czy do szkoły nosicie wiktoriańskie suknie, gorsety itp. ?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
rajec-jestrebi.ebetonovejimky.cz mapa fotowoltaiki usuwanie adblue przegrywanie kaset vhs,hi8,minidv,betacam,magnetof studio kopiowania kaset mokotów