#61 2012-07-09 18:39:32

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Wierzycie?

Niestety, obiecałam temu komuś, że za dużo nie wyjawię, no i przyznaję, że gdybym to wyjawiła, to nie wiem, co by się mogło stać.

Offline

 

#62 2012-07-09 18:59:33

 Jewel

Demon

19988345
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Zarejestrowany: 2012-06-28
Posty: 931

Re: Wierzycie?

No ok, spoko



Proszę tylko o jedno. Na moim pogrzebie czarne róże.

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/06/609b947eef4da65c44cf794b86930186.gif?1338904071

Offline

 

#63 2012-07-09 19:04:46

 Evww

Potępiony

Skąd: Ossus
Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 306
WWW

Re: Wierzycie?

Nie, raczej nie. Chociaż chciałabym żeby istniały.

Mam utopijne marzenia, ale jestem realistką.

Offline

 

#64 2012-07-09 21:26:56

Murder_Leader

Przeklęty

Spytaj
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 797
Punktów :   

Re: Wierzycie?

A ja (już) nie mam marzeń

A co do wilkołaków tonie mam kompletnie pojęcia.
Już usiłowali mnie przekonywać ze są ale coś nie wyszło

Offline

 

#65 2012-07-10 12:20:22

 Evww

Potępiony

Skąd: Ossus
Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 306
WWW

Re: Wierzycie?

Lonely.Day napisał:

A ja (już) nie mam marzeń

Można spytać czemu?

Wilkołaki jakoś mnie nie przekonują... Najciekawszy wilkołak jaki występuje w literaturze i filmie to moim zdaniem Lupin
Świetnie się czyta, ale uwierzyć nie jestem w stanie.

Offline

 

#66 2012-07-10 15:19:08

Murder_Leader

Przeklęty

Spytaj
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 797
Punktów :   

Re: Wierzycie?

Evww napisał:

Lonely.Day napisał:

A ja (już) nie mam marzeń

Można spytać czemu?

Wilkołaki jakoś mnie nie przekonują... Najciekawszy wilkołak jaki występuje w literaturze i filmie to moim zdaniem Lupin
Świetnie się czyta, ale uwierzyć nie jestem w stanie.

TAK LUPIN <3

A co do marzeń, prawie wszystko (prócz jednej rzeczy) jebło na raz więc na co mi marzenia?
Tylko sobie psychikę niszczę.
Teraz mam zachcianki zamiast marzeń.
Bezpieczniejsze

Offline

 

#67 2012-07-10 16:11:36

 Sarnel

Dusza

Zarejestrowany: 2012-07-03
Posty: 29
Punktów :   

Re: Wierzycie?

Mój znajomy był wielkim fascynatem wilkołaków, dotarł kiedyś nawet do ciekawych informacji związanych właśnie z indiańskimi wierzeniami. Powiedzmy że jak Anny Rice stworzyła obraz ciekawego wampira w którego aż chciało się wierzyć, tak on mówiąc o tym do czego miał dostęp wywołał podobną reakcję u mnie na temat wilkołaków.

Jestem sceptyczny w tej sprawie i jedynie dopuszczam możliwość ich istnienia ponieważ legend na na ich temat jest tak dużo i wywodzą się z różnych kontynentów jeszcze sprzed czasów gdy był między nimi kontakt.

Więc albo mają swoją genezę w jakimś wydarzeniu sprzed tysięcy lat jeszcze zanim ludzie rozprzestrzenili się po całej ziemi lub wszędzie od czasu do czasu występowały podobne zjawiska, które bagatelizowano lub dopisywano do nich jakieś elementy.

W sprawie "plotek" stosuje zawsze pewną zasadę, zbierz rzeczy wspólne, przeanalizuj i wyciągnij wnioski, najbardziej wiarygodne źródła powinny zaś mieć priorytetowe zdanie.

Na tej podstawie wraz kolegą uznaliśmy że ewentualny wilkołak:

- wywodzi się z szamanizmu (ewentualnie jakaś magia natury, zwierząt itd)
(Klątwa dająca olbrzymią moc, brak wyrzutów sumienia bo się nie pamięta itd? bez sensu, do tego przekazywana przez ugryzienie, kinowe wilkołaki nie trzymają się logiki...)

- Ma kontrolę nad sobą, jest właśnie istotą rozsądną nie szaloną i morderczą
(Gdyby były szalone, wpadały w szał krwi itd, to praktycznie nie dało by się ukrywać ich istnienia)

- Naturalna postać człowieka i postać wilka, być może postać hybrydy.
(Bez postaci wilka również trudno, nawet bardzo trudno było by utrzymać całość w tajemnicy, sama hybryda wydaje się prawdopodobna z dwóch względów - liczba przekazów na ten temat, legend i opowieści oraz zwiększone możliwości)

- Zostają stworzone w celu ochrony przyrody/klanu
(Hybryda odstraszała by samym wyglądem i istnieniem, a do tego świetnie sprawdziła by się jako wojownik/łowca, wilk zaś do doskonały zwiadowca)

Nasza teoria ma tak samo niskie szanse na bycie prawdziwą jak wszystkie inne, mimo że próbowaliśmy dodać do niej trochę logiki przy okazji opierając się na przekazach dot. sprawy.

Z tego co mi wiadomo walka wampirów i wilkołaków to rzecz współczesna, wykreowana przez media/reżyserów, nigdy nie spotkałem się z niczym na ten temat w żadnych mitach, tak samo jak i znajomy silniej związany z tematem.

Offline

 

#68 2012-07-18 07:02:11

 Evww

Potępiony

Skąd: Ossus
Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 306
WWW

Re: Wierzycie?

Lonely.Day, zachcianki są zajebiste, ale te kompletnie nierealne marzenia też. Wiadomo, że się nie spełnią, ale przynajmniej poślinić się można

Offline

 

#69 2012-07-19 11:56:12

Murder_Leader

Przeklęty

Spytaj
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 797
Punktów :   

Re: Wierzycie?

Oj dziecko, dziecko (wybacz)... Zachcianki są nierealne?
Miałam zachciankę ze pojad.ę sobie na FSM i już sie pakuje.
Chciałam nagle oblepić lubego watą cukrową wiec to zrobiłam
To są zachcianki.
A marzenia zazwyczaj mam nierealne, więc sie ich wyzbyłam. TADAM

Offline

 

#70 2012-07-19 20:53:22

 Evww

Potępiony

Skąd: Ossus
Zarejestrowany: 2012-06-29
Posty: 306
WWW

Re: Wierzycie?

A ja miałam zachciankę pojechać na Judas Priest w Katowicach i co? Dupa blada, za przeproszeniem

Offline

 

#71 2012-07-19 21:27:51

Murder_Leader

Przeklęty

Spytaj
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 797
Punktów :   

Re: Wierzycie?

Jakbyś bardzo chciała to byś pojechała ^^
Dobra chuj tam, koniec offtopu.

Offline

 

#72 2012-08-09 13:37:49

wilkpomocnik

Dusza

Zarejestrowany: 2012-08-09
Posty: 1
Punktów :   

Re: Wierzycie?

W przemiane ludzi w istoty wilko podobne nie wierze ale każdy z nas może mieć w sobie coś z besti a wilki wcale nie za brzydkie i wolne wieząc w reinkarnacje mam nadzieje że po smierci bede wolnym i dzikkim wikiem Dzięki za przeczytanie i nie oceniajcie mnie po jednym poście

Offline

 

#73 2012-10-02 20:50:59

 Vilu

Kusiciel

5597731
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2012-09-23
Posty: 154
Punktów :   
WWW

Re: Wierzycie?

We mnie zapewne drzemie jakaś taka wilcza postać, choćby z racji nazwiska, tożsamego z owym zwierzęciem.XD Przemiany ludzkie, leżą jednak poza granicami mojego spojrzenia na świat. Natomiast oczywistym jest, że w człowieku bestia drzemie. Wystarczy spojrzeć na to, jak człowiek zachowuje się w obliczu krytycznego zagrożenia. Zmysły się wyostrzają, człowiek nabiera siły, refleksu, zdolności mu obcych. W obliczu śmierci, człowiek sięga po tą wewnętrzną bestię, by uratować się. Jest to jakaś namiastka wilkołaka.
Była chyba nawet kiedyś taka historia, za której prawdziwość nie ręczę, że matka, w obliczu zagrożenia jej dziecka, podniosła w pojedynkę samochód. Podejrzewam, że takich przykładów, historii, znalazłoby się znacznie więcej.


"W każdym okrucieństwie drzemie krzta miłości, wszak wyrywając chwasta, ratujemy życie kwiatu." - Sayarain Annedae

Offline

 

#74 2012-10-03 17:36:08

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Wierzycie?

W rzeczy samej adrenalina wywołuje w nas różne, dziwne reakcje. Ale to nie tylko adrenalina. Po prostu są takie chwile, kiedy człowiek reaguje instynktem sam o tym nie myśląc.

Offline

 

#75 2012-10-03 23:42:36

 Vilu

Kusiciel

5597731
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2012-09-23
Posty: 154
Punktów :   
WWW

Re: Wierzycie?

Bądź co bądź, ludzie to też zwierzęta, ponoć jako jedyne obdarzone zdolnością rozumowania. Nadal jednak zwierzęta. Instynkty pozostają nienaruszone. Nawet tak proste, jak instynkt przetrwania. Mówimy przykładowo u wilka, że ma taki instynkt, bo co? No właśnie, bo wie jak ukryć się przed zagrożeniem, jak chronić swoje potomstwo, jak zdobywać pożywienie. To samo czyni człowiek. Stroni od niebezpieczeństw, zamyka drzwi swego domu, by ustrzec się włamań, chroni swe dzieci, zapewnia im dach nad głową, pożywienie. Chodzi do pracy, aby mieć pieniądz, dzięki któremu "zdobędzie" pożywienie. Schemat jest identyczny. Człowiek, człowiekowi wilkiem.


"W każdym okrucieństwie drzemie krzta miłości, wszak wyrywając chwasta, ratujemy życie kwiatu." - Sayarain Annedae

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
CertifikovanĂŠ BetónovĂŠ jĂ­mky Jemnice VĂ˝hodnĂŠ przegrywanie kaset vhs warszawa