• Index
  •  » Gotyk
  •  » Od czego to się zaczęło XD XD

#1 2010-01-23 17:24:22

 DarkDream

Wygnany

12580745
Zarejestrowany: 2010-01-17
Posty: 95
Punktów :   
WWW

Od czego to się zaczęło XD XD

jak wyglądała wasza zmiana na styl gotycki?
i jaki styl mieliście wcześniej? I ile czasu już to trwa? XD

w moim przypadku zaczęło sie to niedawno... jakiś rok temu obejżałam film "witajcie w mroku" i byłam zafascynowana tą subkultura.... przez nastepne kilka miesiecy ostrzegałam wszystkich ,że zaczne sie tak ubierać bo mi sie to podoba (ogólnie to ja najpierw zmieniłam styl ubioru a potem muzyki)... a całkowita zmiana nastapiła w te wakacje ;D
wczesniej to ubierałam sie dosyć normalnie, chociaz w ciągu kilku miesiecy zmieniałam kilka razy styl( na taki dziewczecy:spódniczki ,rózowe bluzeczki <żyga> potem, taki chłopiecy, potem zaczęłam sie ubierac jak taka dziewczyna z serialu, potem byłam metalówa  ) az w koncu znalazłam ten swój (gothic ) tak jak i styl muzyki (az nie moge uwierzyc ze kiedys słuchałam hip hopu, tehno )
przyznam szczerze ze zastanawiałam sie nad tym pierwszym dniem gdzie postanowiłam przejsc na subkuture gotycka i gdzie ubrałam sie zupełnie inaczej niz wczesniej ale nic takiego nie pamietam ;p

Ostatnio edytowany przez córka_szatanac (2010-01-23 17:36:04)


Ból dodaje nam siły

Offline

 

#2 2010-01-23 21:52:30

MortalVampire

Administrator

Zarejestrowany: 2009-10-21
Posty: 95
Punktów :   

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

U mnie to sięzaczęło od muzyki. Usłyszałam pare fajnych gotyckich kawałków w wieku..em 5 lat?... i byłam całkiem zdezorientowana. Podobało mi się strasznie, chociaż nie chciałam żeby tak było. Wydaję mi się, że poprostu siętrochę bałam takich klimatów
Potem jak sie poszło do podstawówki (ła.. ale luzy były ) to zakochałam sięw gotyckich sukniach i gorsetach. Ubierałam się( a raczej ubierała mnie mama) w bardzo stonowane rzeczy. Lekko mroczne. Potem w wieku 9 lat zakupiłam pare badziewów...ale już w wieku 11 mi przeszło Jeżeli się nie myle to jak mialałam 12 lat to już wiedziałąm że gotyk to jest to i ciągle dążyłąm w tym kierunku. Matka sięsprzeciwiała ale potem jak zobaczyłą że naprawdę mi się to podoba wyznała mi że kiedyś się tak ubierała a w sercu zawsze będzie gotką. I się zaczęło. Aż do dzisiaj. Z tym, że namówiłam rodzicielke na pare ciuchó z klimatem...   heh. Czasami chce mi się śmiać oglądając zdjęcie z 3 klasy podstawówki w czarnej spódnicy i 'gorseciku' na imprezie klasowej. I ten podziw koleżanek :> ...

Offline

 

#3 2010-01-23 22:16:42

 BlackQueen

Potępiony

Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 386
Punktów :   

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

Ja jakieś 4(2006  ) jak nie wcześniej  lata temu zaczęły mnie powoli fascynować mroczne rzeczy. Usłyszałam wtedy piosenki Evanescence. Potem dałam spokój i fascynacja szybko zasnęła. Ponownie zaczęłam się tym fascynować gdy zaczęłam słuchać metalu. jakoś hmm??? 1,5 roku temu. Zaczęłam słuchać SOAD itp. Mój brat mnie natchnął. Właściwie ja od dzieciństwa mnie jakieś czarne charaktery w filmach interesowały, bajki o potworach. pamiętam jak błagałam tate żeby mnie opowiadał bajki z nieszczęśliwym zakończeniem i bajki o duchach   Malutkimi kroczkami wszystko szło ale na początku roku 09 jakoś poczułam specjalna więź z kolorem czarnym. Zaczęłam się ubierać w czarne rzeczy. Wytrzymałam tydzień, bo debilki z klasy zaczęły gadać, ze emo jestem Dałam spokój i ubierałam się tak od czasu do czasu. Pod koniec roku szkolnego znów wróciło. Pod koniec zeszłych wakacji zaczęłam się bardzo często na czarno ubierać. W październiku już było wszystko we mnie nakręcone na maxa. Wywaliłam wszystkie kolorowe rzeczy. Zostawiłam głównie czarne rzeczy, czerwone, bordowe, i białe.  Moja  blada cera wreszcie się przydaje:))) Chociaż kiedyś ubierałam się na kolorowo  ale czarny był od 4 kl podstawówki moim lubionym kolorem.  Jak wspomnę sobie swój dawny styl to mi niedobrze. choć zawsze był on dość elegancki:) Czego ja kiedyś słuchałam sam pop, r&b i hip hop. Nienawidzę się za to.  Moja mama wciąż teraz próbuje mnie namówić na różową czapeczkę   ale ona już się zorientowała, że teraz moje ubrania to tylko czarny. Oczywiście moje 2 ciocie i wujek naoglądały się tv i naczytały gazet i biadolą coś o emo. jak ja emo nie nawidzę:/  Ja też często zmieniałam styl teraz wiem, ze to już koniec a może dopiero początek.
Mnie życie zmieniło. Ja się zmieniłam. Teraz jestem bardziej sobą...

Offline

 

#4 2010-01-24 09:57:29

MortalVampire

Administrator

Zarejestrowany: 2009-10-21
Posty: 95
Punktów :   

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

Ja jeszcze dodam że mnie to głównie nakręcił bunt do świata. Mam ojca którego nienawidze i nienawidze również siebie za coś co zrobiłam. I przez to coraz bardziej się nakręcałam. Pamiętam jak miałam faze na punk. Ale szybko przeszło.

Offline

 

#5 2010-01-27 21:17:05

 Vellamo

Dusza

7280823
Call me!
Zarejestrowany: 2009-10-25
Posty: 44
Punktów :   
WWW

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

Wszystko zaczęło się w 2006 roku. W wakacje usłyszałam przez przypadek piosenkę zespołu HIM. Po dwóch dniach miałam już całą dyskografię tego zespołu. Zaczęłam słuchać zespołów takich jak Green Day, P.O.D., Avril Lavigne czy Good Scharlotte. Po jakimś czasie doszedł Linkin Park. Z czasem zaczęłam ubierać się jak typowa metalówa i słuchać Trash i Black metalu. I tak do 2008 roku. W końcu zdecydowałam, że to nie dla mnie, że wolę coś bardziej melodyjnego i spokojniejszego. Folk i Viking metal sprowadził mnie na "lżejszy" tor. Później już tylko chwila nieuwagi mogła sprawić, że z tego toru spadłam na tor zwany "gotyk". I tutaj pozostałam. Muzyka odpowiada mi strasznie, nie mówiąc już o stylu ubierania i życia.


Forum dla odważnych:
www.peili.dyskutuj.com

Offline

 

#6 2010-02-05 10:31:38

Lover of Death

Kusiciel

Zarejestrowany: 2009-10-26
Posty: 271
Punktów :   

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

Hm, moja przygoda zaczęła się od tego, że koleżanka namówiła mnie, bym trochę się nimi zainteresowała, bo pasuje to do mnie.
I tak zostało xD

Ps. Jestem nieśmiertelnikiem xD

Ostatnio edytowany przez GothicBlood (2010-02-05 10:32:02)


"W zimnym uścisku gotyckiego świata..."

Offline

 

#7 2010-04-25 03:57:09

 luna

Wygnany

5885691
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 68
Punktów :   
WWW

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

W dzieciństwie rodzice wychowywali mnie na połączenie rockowca z punkowcem. Potem mama zainteresowała się ezoteryką i wróżeniem, a tata malował obrazy jak Z.Beksiński i mówił mi o ateizmie.
W 2003 roku,mając lat 13,po prostu już przestałam rozumieć te wszystkie szare, bure dzieciaki wokół. Takie spokojne,ułożone, o prostym światopoglądzie, gadające o głupotach. Byłam inna.
Zainteresowałam się wampiryzmem i stałam się tym, kim jestem od tamtego czasu.
Chociaż przechodziłam przez te przeszło 7 lat wiele etapów. Od nihilizmu poprzez dekadentyzm...
Generalnie zawsze kręciło mnie to,co "mroczne", tyle że jak byłam nastką, to jeszcze nie umiałam tego tak dobrze określić, "co jest mroczne", "co to znaczy mroczne". To przychodzi powoli, z odkrywaniem wszystkiego i doświadczaniem. Nie ma nic fajniejszego w życiu niż podróż przez całą gamę światopoglądów i odnajdywanie siebie.

Cieszę się, że gotyk budzi coraz większe zainteresowanie.
Że takie gówniane pomysły jak subkultura emo czy to wszechobecne dresiarstwo nie zamyka ludziom oczu. Że mają swój gust i prędzej czy później trafiają na gotyk i odnajdują się w tym, nie jest to ich przelotna fascynacja, tylko zostają tu, współtworzą to.


Zapraszam na stronę poświęconą wampirom i wampiryzmowi BLOOD LUNA oraz jej raczkujące FORUM

Offline

 

#8 2010-06-18 21:38:46

 Mishia

Władca Piekieł

Skąd: Obok Rybnika :)
Zarejestrowany: 2010-06-17
Posty: 1721
Punktów :   

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

Rok temu zaczełam słuchać Evanescence. Może nie jest to jakis specjalnie gotycki zespół, ale zakochałam się w nim i w Amy (bez skojarzeń proszę ;p)
Jakoś tak z pół roku temu zainteresował mnie gotyk, wszytsko co mroczne etc etc. Potem zaczełam słuchać cięższych brzmień
Samo przyszło...


Lepiej śmiać się u psychiatry, niż płakać u psychologa.

Offline

 

#9 2010-06-18 21:58:49

Arterist

Dusza

Zarejestrowany: 2010-06-14
Posty: 22
Punktów :   

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

Pewnego, słonecznego...wróć xD A więc poszłam do swojej koleżanki robić prace na jakiś przedmiot (było to dawno, nawet nie pamiętam na jaki) Gdy skończyłyśmy ona póściła pewną piosenkę. Pamiętam jak bardzo mi sie spoobała i pamiętam emocje jakie we mnie wzbudziła. Zstanawiałam sie jaki to gatunek muzyczny, chociaż nie znałam nawet nazwy wykonawców tejże piosenki. Po jakims czasie zapomniałam o niej. Aż do pewnego czasu. Z jakieś półtora roku temu męczyłam się, aby zrobić prace z plastyki. Nie miałam wogóle weny twórczej. Zapytałam się koleżanki, czy zna jakiś fajny zespół z pożadną muzyką. A więc dała mi linka do piosenki Within Temptation Swan Song (kojażycie może?). Bardzo spodobała mi się ta piosenka. Przypomniałam sobie tamtą. Pewnie dlatego, że wokalistka miała taki sam głos. Przesłuchałam jeszcze parę ich piosenek i natafiłam na See Who I am. Była to ta sama, którą poznałam wtedy u koleżanki. Dowiedziałam się jaki gatunek gra Within Temptation. Jak sie okazało, że gotyk starałam się znalezć jeszcze jakieś zespoły wykonujące ten gatunek. Ostatnio żadko słucham piosenek Within Temptation, może dlatego, iż polubiłam inne zespoły. I tak oto się zaczeło. Lubię mrok. Czuję go w sobie

Offline

 

#10 2010-07-02 19:18:37

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

Zawsze miałam upodobanie do jakiejś cięższej i nie mainstreamowej muzyki, ale z gotykiem zaczęło się tak:
Jak miałam 12 lat siedziałam u swojej przyjaciółki i słuchałyśmy muzyki, którą miał na komputerze jej brat (słuchał rocka, metalu i gotyku). Były tam dwa kawałki: Moonlight "Lunar" i Artrosis "Pośród kwiatów i cieni". Jak je usłyszałam, to po prostu się w tym zakochałam... Ale później przez jakiś czas nie miałam kontaktu z gotykiem. Później poznałam parę osób słuchających m.in. gotyku (jak miałam 13 lat) i wtedy też zostałam gotką. Zaczęły się moje zainteresowania magią, satanizmem racjonalnym (przez 3 lata byłam satanistką), wampiryzmem, rockiem gotyckim, mroczną poezją (barok, koniec XIX w. itd.), horrorami...
Ale prawdziwe szaleństwo i to, co związało mnie trwale z gotykiem, to było kiedy przypadkiem z neta ściągnęłam fragment utworu "Fatherland" zespołu XIII. Století, miałam wtedy 13 lat, zakochałam się w tej muzyce...


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#11 2010-07-03 11:29:46

Tremere

Dusza

Skąd: Szkoła Katolicka
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 11
Punktów :   

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

A to szkoda, nie pamiętam co się działo przed moim urodzeniem, ale po od Praktycznie zawsze mam widok na plakat Mansona, " ten pan jest taki pomalowany"..

Offline

 

#12 2010-07-26 13:25:43

Cneajna

Władca Piekieł

Skąd: Tirgoviste
Zarejestrowany: 2010-07-26
Posty: 1692
Punktów :   

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

Do roku 2008 byłam zwyczajną dziewczyną, nie słuchająca niczego, czasem spodobały mi się jakieś pojedyncze 'przeboje' zasłyszane w radiu. Jeśli chodzi o ubiór to zwykły t-shirt, dżinsy i bluza (pomińmy szał na róż w podstawówce). Miałam przyjaciółkę, której brat był fanem cięższych brzmień. Po jakimś czasie zaczęła słuchać podobnej muzyki.
Początkiem wiosny 2008 roku zaczęłyśmy obie rozmawiać o tej muzyce, w końcu poprosiłam ją, żeby poleciła mi kilka piosenek. Spisała mi wszystko na kartkę. W domu przesłuchałam, i spodobało mi się. Okazało się, że punk i rock nie są aż takie ciężkie, żeby nie można było ich słuchać (jak uważałam wcześniej), a muzyka łatwo zapada w pamięć. Na początku słuchałam takich zespołów jak: Red Hot Chilli Peppers, Fall Out Boy, Good Charlotte, Gorillaz, My Chemical Romance, Korn, 30 Seconds to Mars, System of a Down, Boys Like Girls, Nirvana, Slipknot, Green Day, itd. We wrześniu 2008 zaczęłam słuchać takich zespołów jak Bathory, Carcass, Cradle of Filth, Napalm Death, Cannibal Corpse. Jeśli chodzi o ubiór to chodziłam prawie cały czas na czarno.
A jak zaczęła się moja przygoda z gotykiem? Myślę, że od tego, gdy w listopadzie 2008 roku znalazłam w lumpeksie prześliczną, krótką, rozszerzaną spódniczkę z koronką na dole (tak, posiadam ją do dzisiaj ^^).  Słuchałam Mansona, z uporem maniaka tapirowałam włosy i malowałam usta na czarno, chodziłam wyłącznie w glanach. Muzyką gotycką zainteresowałam się w grudniu: Sisters of Mercy, The 69 Eyes, Christian Death, Crematory, Deathstars Moonspell, Paradise Lost. Te zespoły do dziś są dla mnie ważne i pozostają w ścisłej czołówce moich ulubionych
Cały rok 2009 spędziłam na kompletowaniu ciuchów i poznawaniu nowych zespołów.
No i tak jest do dzisiaj... Uważam, że mój styl jest dojrzalszy i ja również taka jestem

Offline

 

#13 2010-07-26 17:23:17

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

Nocturna, z mojej i z Twojej historii wynika, że starsi bracia przyjaciółek się przydają


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#14 2010-07-26 21:59:28

Cneajna

Władca Piekieł

Skąd: Tirgoviste
Zarejestrowany: 2010-07-26
Posty: 1692
Punktów :   

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

Dokładnie, znam kilka dziewczyn, które stały się bardziej alternatywne właśnie pod wpływem starszych braci ^^

Offline

 

#15 2010-07-28 12:09:10

 luna

Wygnany

5885691
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-04-24
Posty: 68
Punktów :   
WWW

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

Hehe, a jednak co osoba, to inna historia. Można by napisać socjologiczną pracę na temat skłonności do zainteresowania gotykiem, ciekawe, co by z tego wynikło.


Zapraszam na stronę poświęconą wampirom i wampiryzmowi BLOOD LUNA oraz jej raczkujące FORUM

Offline

 
  • Index
  •  » Gotyk
  •  » Od czego to się zaczęło XD XD

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mapa fotowoltaiki Świecie Szambo betonowe stanowi jeden z przegrywanie kaset vhs,hi8,minidv,betacam,magnetof