#16 2012-09-15 12:43:48

 KaMoL

Kusiciel

6772450
Call me!
Skąd: Śląsk
Zarejestrowany: 2011-04-03
Posty: 269
WWW

Re: Poganie wszelakiéj maści

Allah-a Ahbarr-a !.

"Jestem wierzący, ale nie praktykujący" - odpowiedz większości leniwych ludzi, którym się zwyczajnie do kościoła się chodzić nie chce.

Nie, nie jestem poganinem. Ale nie modle się do "Chrześcijańskiego Boga" . Podoba mi się kultura Nordycka i od jakiegoś czasu się tym pasjonuje .
Ateista ? Bardziej trafne określenie


http://img52.imageshack.us/img52/6314/angelsplit.jpg
ʇxǝʇ ʎɯ oʇ sıɥʇ pıp doɹp ssɐq ǝɥʇ

Offline

 

#17 2012-09-17 10:31:43

 Szatsi

Dusza

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2012-09-16
Posty: 22
Punktów :   

Re: Poganie wszelakiéj maści

Ja jestem ateistką. Najlepiej mi bez jakiejkolwiek wiary.... Chciaż ateizm to w pewnym sensie też rodzaj wiary.... Chrzescijanie wierzą, że Bóg jest, my wierzymy że Boga nie ma.... Ale plusem tej wiary jest to, że nie trzeba przyjmować żadnych sakramentów odprawiać rytuałów, modlić się, ani uczestniczyć w żadnych spotkaniach. To bardzo mi odpowiada

Offline

 

#18 2012-09-20 22:22:03

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Poganie wszelakiéj maści

Bez wiary zyć mozna - ale nie mozna zyc bez wiedzy...
dlatego należy szanować Wiedźmy

http://www.youtube.com/watch?v=Ju91Y55- … re=related

Offline

 

#19 2012-09-22 19:15:42

Murder_Leader

Przeklęty

Spytaj
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 797
Punktów :   

Re: Poganie wszelakiéj maści

Nie można w nic nie wierzyć, ale można nie wyznawać żadnej wiary

Offline

 

#20 2012-10-31 11:01:49

Aksni

Dusza

Zarejestrowany: 2012-10-31
Posty: 21
Punktów :   

Re: Poganie wszelakiéj maści

Mój chłopak od kilku lat jest rodzimowiercą. Ja no cóż, ateistką, coraz bardziej fascynującą się mitologią nordycką *.*

Offline

 

#21 2012-12-28 22:36:39

Murder_Leader

Przeklęty

Spytaj
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 797
Punktów :   

Re: Poganie wszelakiéj maści

Kurde ile osób fascynuje się tą mitologią ^^

Mój pan z angielskiego wyznaje taką wiarę (konkretniej jest Thorystą). Nie z sensie dosłownym, a metaforycznym. Ma ślub kościelny ze swoją żoną itd. i są pogodzeni z żoną, każdy robi to co uważa za słuszne w swojej wierze
Pan nosi Młot Thora na szyi i nawet opowiadał jak wcześniej (jak był "młody i głupi") złożył ofiarę Odynowi o.O

Offline

 

#22 2012-12-29 20:57:00

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Poganie wszelakiéj maści

Zainteresowanie mitologią nie jest dziwne - ludzie  odnajduja Bogow tam, gdzie oni  sa -
Bogowie mowia do nas, a my coraz czesciej chcemy ich słuchac.

Offline

 

#23 2013-01-26 18:45:00

 Bluebell

Wygnany

Zarejestrowany: 2013-01-18
Posty: 95
Punktów :   

Re: Poganie wszelakiéj maści

Nie wyznaję żadnej religii, ale pogaństwo jest niesamowicie interesującym tematem. Szkoda, że przetrwało tak niewiele źródeł odnośnie dawnych wierzeń słowiańskich. To ważna część naszego dziedzictwa, a zaginęła bezpowrotnie.

Offline

 

#24 2013-11-13 21:32:17

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Poganie wszelakiéj maści

Offline

 

#25 2014-07-31 17:45:04

 Black_Rose_Lady

Wygnany

Skąd: Klodzko
Zarejestrowany: 2014-01-07
Posty: 87
Punktów :   
WWW

Re: Poganie wszelakiéj maści

Bardzo lubię tę tematykę, uwielbiam kulturę pogańską - tą muzykę, obyczajowość, wierzenia - uważam pogaństwo i inne kultury pierwotne za najbliżej związane z naturą i światem


Urodziłam się w miesiącu
tańca na linie
Kocham taniec
lina pojawia się od czasu do czasu

Offline

 

#26 2014-09-08 05:03:06

atman

Gość

Re: Poganie wszelakiéj maści

Hmmm...
"Poganin, określenie używane dawniej, przede wszystkim przez chrześcijan i muzułmanów, wobec przedstawicieli innych religii, głównie przedchrześcijańskich i przedislamskich, często jednak posługują się nim również współcześnie zwolennicy różnych wyznań. Ma zawsze charakter deprecjonujący.

Było i jest wykorzystywane jako narzędzie w walce religijnej i światopoglądowej. Szczególnie nadużywane w katolicyzmie. Traktowane na równi z takimi określeniami, jak: "żyd", "heretyk", "bolszewik", "ateista", "agnostyk" itp." http://portalwiedzy.onet.pl/3529,,,,poganin,haslo.html
Skoro traktowane na równi, więc niech będę i ja tu. Choć nieco boli brak wątku - Ateizm.
Ale skoro bywamy wrzucani do jednego wora?
Tutaj ponoć są jakieś podstawowe wartości Pogan i część mi się podoba( w sumie wszystkie z wyjątkiem Boga/Bogów a tańczyć z kobietą lubię i nie tylko to, haha, no i jestem za równouprawnieniem więc brak hegemonii jest ok):

"Podobieństw owych wymienił w swoim artykule 15. My ograniczymy się do przedstawienia trzech wartości, uznanych za najważniejsze przez brytyjską Pagan Federation:

* Miłość do Natury i więź [kinship] z nią, a nie zwyczajowy stosunek agresji i dominacji nad przyrodą; cześć dla sił życia i nieustannie odnawiającego się cyklu życia i śmierci.

* Pogańska etyka: "rób co chcesz, ale nikogo nie krzywdź". Oto pozytywna moralność, a nie lista obowiązkowych przykazań [thou-shalt-notes]. Każda jednostka jest odpowiedzialna za odkrycie swej prawdziwej natury i jej pełne rozwinięcie w harmonii z otaczającym światem.

* Koncepcja Bogini i Boga jako wyrazu boskiej rzeczywistości; aktywne uczestnictwo w kosmicznym tańcu Bogini i Boga, kobiecości i męskości, a nie hegemonia czy to męskiego, czy to żeńskiego pierwiastka [4]."
http://www.psychomanipulacja.pl/art/pog … nizm-a.htm

Ostatnio edytowany przez atman (2014-09-08 05:03:42)

 

#27 2014-12-28 16:57:54

Veredina

Dusza

Zarejestrowany: 2014-07-09
Posty: 44
Punktów :   

Re: Poganie wszelakiéj maści

Pogaństwo i wszelkie dawne religie są moim zdaniem bardzo interesujące... Kiedyś tonami pochłaniałam informacje na temat dawnych wierzeń... Nigdy nie zostałam wyznawcą żadnego z nich, ale musze przyznać, że mitologie starożytnego Egiptu i nordycka zainteresowały mnie najbardziej. Fascynacja tą pierwszą była chyba najgłębsza. Ciężko mi teraz stwierdzić, czy zaczęłam w nią wierzyć, ale chyba byłam tego bardzo bliska
Ogólnie to jestem osobą niewierzącą w bogów, ale otwartą na wszelką wiedze dotyczącą religii, jednak nie znoszę, gdy ktos próbuje mnie przekonać do słuszności religii którą on wyznaje twierdząc, że tylko ona jest prawdziwa.
Skoro juz zakładamy, ze dane wierzenie jest prawdziwe, to dlaczego to drugie tez nie moze byc? Jeżeli bogowie istnieją, to dlaczego ma istniec tylko ich jeden rodzaj? Większość religii jest w jakiś sposób ze sobą powiązana, tak więc mimo, iż nie wierzę, nie wykluczam prawdziwości żadnej z nich.


Kan ma kan
Fi kadim az-zaman

Offline

 

#28 2015-10-23 13:03:20

 Arnikka

Dusza

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2015-10-22
Posty: 2
Punktów :   
WWW

Re: Poganie wszelakiéj maści

Temat trochę podupadł, ale z uwagi, że jestem nowa, pozwolę go sobie odgrzebać. Jestem poganką a dokładnie Asatryjką, czyli wyznawczynią panteonu nordyckiego. Interesuję się szamanizmem nordyckim, magią. Jestem raczej nastawiona na samodzielną praktykę, choć zebrała się niemała grupa Asatryjczyków na terenie kraju to jednak preferuję samotność, chyba, że chodzi o bloty- czyli cykliczne rytuały z okazji cyklicznych wydarzeń jak przesilenia.
Co ciekawe, kiedyś byłam bardzo radykalną katoliczką, do momentu, kiedy zaczęły się dziać dziwne rzeczy, wizje, koszmary, sny. Myślałam, że  jestem opętana i prosiłam o pomoc księży, ale jak to zwykle bywa byli bezsilni, więc zwróciłam się w stronę pogaństwa i to uratowało moje zdrowie psychiczne, bo nauczyło mnie się bronić przez negatywnymi energiami i bytami.
Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://rymanow.szamba-z-certyfikatem.pl