#76 2012-01-26 20:32:19

 Xavier

Dusza

11530164
Zarejestrowany: 2012-01-25
Posty: 20
Punktów :   

Re: Religia czy Etyka

Witajcie, jako że to mój pierwszy post chciałem się przywitać, więc: Cześć

Ja osobiście jestem ateistą. Na religię chodzę, DeathBoy (Tak, tak chodzimy do tej samej szkoły)  słusznie powiedział, że nasz obecny ksiądz. Co prawda rok temu byłem raczej heretykiem i z religii miałem mieć pałe na koniec roku (familia oburzona ), uważałem słowa tamtego klechy za bzdury i dawałem mu o tym znać.
Dziś się do spraw wiary nie mieszam jeśli jest "Bóg" niech będzie. Do kościoła muszę chodzić i to tylko ze względów rodzinnych, przestałem słuchać klech i raczej staram się tylko nie zasnąć.

A propo innych postów na temat kościoła. To przez kościół zawsze ginęli ludzie, wystarczy spojrzeć na krucjaty. Wszystkie były w "imię Boże", ale czy "Bóg" chciał by chrześcijanin kogokolwiek zabijał, nawet innowierców? "Bóg" chciał pokoju.


[...]
Razu pewnego wybrałem się na przechadzkę. Siedzą na gałęzi, aż tu piorun nagle i hyc mi pod nogi. Zostawić - mówię nie mogę, jeszcze by się kto potknął.
[...]

Offline

 

#77 2012-01-26 21:04:27

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Religia czy Etyka

Zgadzam się z tobą, co do ostatniego akapitu.
PS. Ja miałam z religii 3, a poprawiłam się na 5, chociaż nadal nie jestem katoliczką.

Offline

 

#78 2012-01-26 21:20:07

 ““shou“““†

Spec od zadawania męczących pytań i przepalania grzałek do e-petów

47072465
Skąd: mam głowę?
Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 2107
Punktów :   

Re: Religia czy Etyka

Bardzo słuszne spostrzeżenie dotyczące miłości Boskiej. W końcu jedno z drugim kompletnie się wyklucza.

I witamy nowego kolegę na forum


http://24.media.tumblr.com/438c1c82380b8d54f7b29c871e90f2c0/tumblr_mheo3iHfET1r6hoj2o1_250.gif http://31.media.tumblr.com/771542ac8a1ea0a77600f7b73ea56d48/tumblr_mheo3iHfET1r6hoj2o2_250.gif

Offline

 

#79 2012-01-29 18:34:28

Bellatrix

Gość

Re: Religia czy Etyka

W mojej klasie wiele jest osób niewierzących, które i tak chodzą na religię, mimo iż miały możliwość udania się na zajęcia z etyki. Tak wyszło. Osobiście uważam, że lekcje religii powinny odbywać się w kościołach, a nie w szkołach, zważając w szczególności na fakt, iż wiele księży nie przykłada się do zajęć. Każdy po prostu robi, co chce. Chociaż ja mam to szczęście, iż trafiłam na taką klasę i księdza, który nie tylko uczy nas o chrześcijaństwie, ale także o innych religiach, jak np. buddyzm czy hinduizm, i to w całkiem rzetelny sposób. Trzeba być w końcu obytym w wielkim świecie, haha

 

#80 2012-02-08 14:57:29

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Religia czy Etyka

A ja się tymczasem nawróciłam.

Offline

 

#81 2012-02-09 02:15:36

 GravXIII

Przeklęty

Skąd: Jihlava/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 617
Punktów :   
WWW

Re: Religia czy Etyka

Na co i pod wpływem czego?


Fire, blood and dreams...

Offline

 

#82 2012-02-11 12:39:59

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Religia czy Etyka

Jestem katoliczką. Po prostu podczas gdy nie wierzyłam popełniłam tyle błędów... nie wierzyłam 2 lata, a popełniłam w tym czasie więcej grzechów niż w ciągu całej reszty mojego życia. Ostatnio jednak popełniłam jeden błąd więcej i to już było dla mnie za wiele.

Offline

 

#83 2012-02-12 00:10:37

 ““shou“““†

Spec od zadawania męczących pytań i przepalania grzałek do e-petów

47072465
Skąd: mam głowę?
Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 2107
Punktów :   

Re: Religia czy Etyka

Bellatrix, z tym że nie w każdej szkole uczy ksiądz i nie wszędzie jest tak, że prowadzą lekcje w ten 'typowy' sposób.
Krótko i na temat, co już mówiłam - chcesz chodzić? Jest Ci to potrzebne? Wierzysz? Chodź sobie na religię, i nikogo to nie powinno więcej obchodzić. Nie wierzysz? Nie chodź.


http://24.media.tumblr.com/438c1c82380b8d54f7b29c871e90f2c0/tumblr_mheo3iHfET1r6hoj2o1_250.gif http://31.media.tumblr.com/771542ac8a1ea0a77600f7b73ea56d48/tumblr_mheo3iHfET1r6hoj2o2_250.gif

Offline

 

#84 2012-02-13 19:20:47

 Johana_MarieXIII

Fanatyczka XIII. Století

Skąd: Jihlava/Żyrardów/Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-07-02
Posty: 2829
Punktów :   
WWW

Re: Religia czy Etyka

Najbardziej denerwujący jest fakt, że osoby wyznające tradycyjne wartości, a nie wierzące w Boga albo wierzące na swój sposób chodzące na etykę mają przedstawiane wszystko z punktu widzenia tzw. nowoczesnej, modernistycznej etyki. Dlatego ja na etykę nie chodziłam, tylko chodziłam przymusowo na religię. Należę do rodzaju osób, który opisałam. Jakoś nie chciałabym się uczyć z podręcznika, który napisał filozof i etyk popierający eutanazję z dowolnego powodu i klonowanie ludzkich embrionów w celach badawczych i leczniczych, a jest taki podręcznik do etyki. I to nie tylko, że poznaje się różne poglądy, ale poznaje jakiś pogląd bez argumentów strony przeciwnej. I co to ma być? Indoktrynacja jak na niejednych lekcjach religii...


BRATRSTVO LUNY TEAM

http://xiiistoleti.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu XIII. Století.

https://bratrstvoluny.wordpress.com/ - mój blog z tłumaczeniami tekstów zespołu Bratrstvo Luny.

Offline

 

#85 2012-03-13 21:57:49

 Nerchel

Dusza

Skąd: Mazowieckie
Zarejestrowany: 2012-03-13
Posty: 21
Punktów :   

Re: Religia czy Etyka

Z etyką spotkałam się dopiero w liceum. W pierwszej szkole chciałam chodzić na etykę, ale były bardzo niekorzystnie ułożone godziny (a w trakcie samej religii musiałabym dodatkowo siedzieć w bibliotece, bo to było w środku zajęć -.- ). W drugiej szkole niby fajnie, zajęcia są, godziny dobre, tematyka wciągająca, miła atmosfera, cała grupa mogła głośno wymieniać się swoimi poglądami i uczestniczyć w dyskusjach, ale minus.. owa grupa miała może ze cztery osoby... Może pół roku to trwało, nim się rozwiązała. W drugiej klasie okazało się, że tylko ja z danego rocznika zadeklarowałam chęć chodzenia na etykę (no bo jak ktoś nie chodzi na religię, to po co chodzić w ogóle?). To przykre, że moje otoczenie jest dość przyziemne, ale to zjawisko zna chyba każdy z nas...


-------------------


Kupa nie podpis.

Offline

 

#86 2012-04-30 20:24:55

 POSTAL

Dusza

35727765
Skąd: SYCÓW
Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 41
Punktów :   -1 
WWW

Re: Religia czy Etyka

religia jak pomyślę o tym to robi mi sie nie dobrze poniewaz widzę wtedy siostrę Anne przezwisko Predator ,kaczka, Dżedaj to co ona pierdoli to jest poprostu załosne jeszcze przygotowuje mnie do bierzmowania nie wiem wogóle czy isc
               
                                                              Jak mi radzicie ;p


always the same

Offline

 

#87 2012-04-30 23:02:18

Narcissa

Potępiony

Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 429
Punktów :   

Re: Religia czy Etyka

Jeśli nie uważasz się za katolika i masz jakiś wybór to nie idź. W końcu bierzmowanie to z założenia świadoma decyzja przystąpienia do tej społeczności, religii, w większości przypadków nie jest jak chrzest, na który nie mieliśmy wpływu....

Offline

 

#88 2012-04-30 23:12:10

 POSTAL

Dusza

35727765
Skąd: SYCÓW
Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 41
Punktów :   -1 
WWW

Re: Religia czy Etyka

tak szczeze uwazam sie za nikogo wiezyc w boga lub w bogów to trudna sprawa poniewasz dana religia moze cie znudzic

                                                       kur%@# czuje sie ch^&#$


always the same

Offline

 

#89 2012-04-30 23:45:39

Narcissa

Potępiony

Zarejestrowany: 2012-03-01
Posty: 429
Punktów :   

Re: Religia czy Etyka

Znudzić? Jeśli wierzyłbyś w Boga/bogów, kochałbyś Go/ich i czcił to raczej nie mógłbyś się znudzić...

Jednak skoro masz takie zdanie to nie idź do tego bierzmowania, chyba że rodzice Cię zmuszą. Wiadomo, siła wyższa niestety.

Offline

 

#90 2012-05-01 13:39:25

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Religia czy Etyka

Do POSTAL'a -
[ ale i do wszystkich , ktorzy maja podobne dylematy ]
Stoisz przed bardzo waznym wyborem - tak naprawde nie chodzi tutaj o Twoja religijnosc - religijne praktykowanie czy Twoje wierzenia
To jest wybor "drogi zyciowej" - dlaczego ??
otoz teraz tak tego nie postrzegasz ale pojscie lub nie pojscie do bierzmowania, nakresla Twoje dalsze wybory,
jesli chodzi o zycie w katolickim spoleczenstwie
To czym jest bierzmowanie - wiesz pewnie lepiej ode mnie / po dlugich don przygotowaniach co jest wogole jakims absurdalnym wymogiem
Napisze Tobie - czym jest brak bierzmowania  i o jakich pisze  wyborach  w  przyszlosci

Nie podejscie do sakramentu bierzmowania - praktycznie wyklucza Cie z takich spraw jak bycie ojcem chrzestnym , wziecie slubu katolickiego,
a ochrzeczenie dziecka, niepraktykujacego rodzica, jest tez trudne
Teraz nie ma to dla Ciebie znaczenia ale za kilka lat bedzie to mialo znaczenie dla Twoich bliskich -
moze dla Twojej dziewczyny / przyszlej narzeczonej - na pewno dla jej rodzicow ,
dla Twoich przyjaciol, ktorym bedziesz zmuszony "odmowic trzymania ich dziecka do chrztu" .

Ani sie nie obejzysz a juz relacje Twoje z przyjaciolmi ktorzy sa praktykujacymi katolikami popsuja sie -

Bierzmowanie jest tak naprawde testem na Twoja gotowosc do pozostawania we wspolnocie katolikow -
jesli nie chcesz tam pozostac i nie chcesz  brac udzialu w zyciu religijnym ale i spolecznym  tej wspolnoty
to bierzmowanie jest Tobie niekonieczne - ale jesli chcesz aby Twoje relacje z ludzmi z tej wspolnoty nadal byly takie jak teraz
to powinienes przystapic do przygody z bierzmowaniem,  pomimo iz jest to sytuacja niekomfortowa

oczywiscie juz slysze ze przeciez mozna "sie bierzmowac" i pozniej,
i ze to jest tylko kwesja zwiekszonego "co łaska"
albo ze pomijam tutaj sprawe wagi bierzmowania w osiagnieciu zbawienia duszy
[ szacunek dla dogmatow wiary ludzi wierzacych nie pozwala mi na hihot]

Doroslosc polega na przyjeciu konsekwencji podjetych decyzji,
Dojzalosc na wyobrazeniu sobie konsekwencji decyzji ktore chcemy podjac

Sam zdecyduj - masz wolna wole i zyjesz w wolnym kraju

Ostatnio edytowany przez bernard (2012-05-01 13:45:25)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Betonové jímky Žďár nad Sázavou dodáváme v www.worldhotels-in.com Яйце Noclegi Portoryko Atoll Residence Dhangethi