• Index
  •  » Gotyk
  •  » Od czego to się zaczęło XD XD

#76 2011-08-28 17:55:05

Móri

Gość

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

Witaj Cristal

 

#77 2012-01-22 18:02:04

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

O właśnie. Ja, kiedy byłam mała kochałam horrory, wampiry, wilkołaki, duchy, magię, cmentarze. To trochę przerażało moich rodziców. Imponował mi mój brat, który w liceum słuchał metalu i miał włosy do ramion (nie licząc już zarąbistej brudki), imponowała mi moja kuzynka, która jest taka... wygląda jak Gotka, ale Gotką się jednak nie czuje. W podstawówce ubierałam się cały czas na czarno nie dlatego, że myślałam o gotyku, lecz po prostu uwielbiałam ten kolor i jego mhroczność. Czytałam mnóstwo książek o wampirach, okultyzmie itp.. No, a jak się dorwałam do metalu, glanów i czerwonej szminki to je pokochałam i już się z nimi nie rozstawałam.

Offline

 

#78 2012-02-12 20:54:01

DarkHouse777

Dusza

Zarejestrowany: 2012-02-06
Posty: 20
Punktów :   

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

Ja na początku (jak pewnie większośc) też słuchałem przeróżnego kiczu, począwszy od Britney Spears, a kończąc na Jonas Brothers Na dobrą drogę sprowadził mnie mój młodszy o dwa lata (!) brat. Zacząłem słuchac metalu. Najpierw był Slayer i Metallica, później deathmetal, a na końcu gothic. I to mi najbardziej pasowało. Teraz uwielbiam tę subkulturę.
Już od podstawówki uwielbiałem horrory. Interesowałem się (i nadal interesuję) zjawiskami paranormalnymi, a w szczególności nawiedzonymi domami. Bardzo dużo o tym czytałem. W przyszłości sam zamierzam zostac badaczem takich zjawisk
Co do mody, to na razie nie ubieram się jakoś szczególnie jak got, ze względu na rodziców (nie chcę ich niepotrzebnie wkurzac, i tak mają dużo swoich problemów), ale kiedy skończę 18 lat, wskakuję w same gotyckie ciuchy Już sobie planuje wystrój przyszłego mieszkania


http://img820.imageshack.us/img820/6892/ztheatre.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Offline

 

#79 2012-06-20 02:05:29

Murder_Leader

Przeklęty

Spytaj
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 797
Punktów :   

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

Sama nie wiem o.O
Chyba od Sioduxie & The Banshees
Pokochałam zespól i zaciekawiłam się...

Offline

 

#80 2012-06-30 12:50:03

 Jewel

Demon

19988345
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Zarejestrowany: 2012-06-28
Posty: 931

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

Ja na początku byłam zwykłą dziewczyną, słuchającą popu i ubierającą się w ciuchy, które są dostępne w każdym sklepie. Miesiąc temu usłyszałam więcej piosenek Skilletów bo wcześniej znałam tylko 9 i zakochałam się w muzyce metalowej i rockowej Wtedy zaczęłam ściągać piosenki różnych zespołów i tak to się wszystko zaczęło



Proszę tylko o jedno. Na moim pogrzebie czarne róże.

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/06/609b947eef4da65c44cf794b86930186.gif?1338904071

Offline

 

#81 2012-07-23 00:04:05

Garinol

Gość

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

Cóż, jak to z początkami bywa... Na początku był chaos, z którego z wolna wyłaniała się obecna forma. Pewnie dawno temu słuchało się tego szamba z mainstreamowych radiostacji, jakiegoś dicho, nie widząc w tym niczego poza dźwiękowym zabijaczem ciszy. Później odkryłem stare kasety ojca, głównie muzyka z lat 70-tych do początku I poł. 80-tych XXw. Była tam różna muzyka, od takiej dla ogółu do ciekawych rockowych kawałków. Te kasety miałem ponastawiane by zaczynać od gitar Ojciec polecił zesp. Slade, to nie gotyk, ale do dziś mam sentyment do nich. Słuchało się później U2. Gotyku jeszcze nie znałem. Za to było zawsze zamiłowanie do ciszy, lasu, zamków, na dyskoteki nie chodziłem, bo nie było to od zawsze w moim stylu. Miałem klimatyczne postindustrialne mieszkanie - nieczynną gorzelnię. Niestety trzeba się było wyprowadzić, budowla gdy była nieczynna nie miała ogrzewania:( Do dziś lubię opuszczone budowle i taki nawiedzony klimat, to pozostało. A później trafiłem na gotyk, zaczęło się od Artrosis i Closterkellera, i tak się potoczyło. Ewoluowało najwyżej stylistycznie, od ubioru po prostu czarnego, do stylu wiktoriańskiego. No i muzycznie nieco poszerzone horyzonty, słucha się od Gotyku po Darkwave przez ethereal, gatunków z pod szyldu Funeral doom, no i oczywiście muzyki klasycznej. Jakoś z gotyku nie wyrosłem...

 

#82 2012-07-23 10:26:18

 Meichna

Kusiciel

18635366
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 219
Punktów :   

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

Zaczęło się od tego, że rzucił mnie chłopak. Wtedy się załamałam, stałam się zawsze smutna, cięłam się. Potem odkryłam gotyk. I się zmieniłam. Wcześniej słuchałam popu i innych durnot tego typu. Z mojego poprzedniego życia został już tylko PIN i nigdy się z nim nie pożegnam.


Roz­myśla­nie o śmier­ci jest roz­myśla­niem o wolności.

Offline

 

#83 2012-09-28 21:11:29

Mystery

Wygnany

Zarejestrowany: 2012-09-22
Posty: 125
Punktów :   

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

Ja w czasach wczesnej podstawówki natknęłam się na "I Walk Alone" na yt. Spodobał mi się wtedy ten klimat, ale za mała byłam żeby zrozumiec cały gotyk ogólnie. Oczywiście słuchałam wtedy różnych badziewi typu Britney Spears. Potem zaczęłam przechodzic okres dresowatości co mianuję najgłupszym okresem w mym życiu. Później miałam fazę na reggae 0.0 Szybko mi się to znudziło i wróciłam do badziewi. I znalazłam Evanescence. I słuchałam sobie wyżej wymienionego zespołu+Seether i różne Green Day'e. Pewnego pięknego słonecznego dnia w proponowanych na you tubie znalazłam 'Ice Queen' Within Temptation. W sumie nie pamiętam czy to był słoneczny dzień czy nie, ale wolałabym, żeby nie był słoneczny, gdyż był to dzień mojej całkowitej przemiany. Od pierwszego usłyszenia nie zakochałam się w wymienionej wcześniej piosence, ponieważ nie byłam przyzwyczajona do wokalistek z wysokim głosem. Jednak potem piosenka mi się spodobała (chyba już ciemno wtedy było ). I od tamtego dnia się zaczęła moja transformacja. Najpierw polubiłam WT, potem Nightwisha (starego. Nowego nigdy nie trawiłam), samą Tarję, Theatre Of Tragedy itd. A co do charakteru to nie wiem kiedy się zmieniłam, w sensie zaczęłam wolec np. stare meble od nowych, minione czasy od współczesnych. Jakoś mi to umknęło.

Offline

 

#84 2012-09-28 22:18:58

 Nelight

Wygnany

28606763
Zarejestrowany: 2012-08-30
Posty: 57
Punktów :   

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

U mnie zaczęło się od usłyszenia piosenki w radiu, baardzo mi się spodobała, ale nie znałem wykonawcy i tytułu. Błądząc po niczym słuchając wtedy jeszcze rapu (..), nagle przez przypadek odnalazłem tytuł który brzmiał "Evanescence - Bring me to Life" i tak po przez rock, doszedłem do metalu gotyckiego i symfonicznego.
Potem "chłonąc" ten klimat zacząłem się ubierać na czarno i tak było


______________

"Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia..."

Offline

 

#85 2012-09-29 08:01:35

orkov

Potępiony

Zarejestrowany: 2010-10-30
Posty: 468
Punktów :   

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

W podstawówce byłam cholernie zakochana w j-rocku, a zwłaszcza w Plastic Tree(który do dzisiaj jest jedynym zespołem z tamtego okresu, którego słucham na bieżąco z nowymi singlami itd). Już wtedy polubiłam metal, zaczynając od cięższego j rocka(Girugamesh, Sadie) a potem raczej metal europejski, zaczynałam od Children of Bodom. Przeleciałam tę fazę na starego rocka, i od razu zaczęłam od death i black metalu. Szczególnie pokochałam depresyjny black metal(np Forgotten Tomb) i doom metal(Katatonia, My Dying Bride, Anathema). W 3 gimnazjum miałam operację na płuco. Miałam wówczas mnóstwo czasu na przemyślenia, między innymi o tym, że skoro ludzkie życie jest tak kruche, to najwyższy czas chociaż odrobinkę zbliżyć się do swoich ideałów. I tak niemalże z dnia na dzień, zmieniłam styl z szalonego metalka(glanki, ćwieki, koszulki z logami) na slyl nieco bardziej gotycki, pomijając gotyk taki bardziej 'klasyczny' i od razu skacząc na gotyk stylizowany epoką wiktoriańską.

Offline

 

#86 2013-02-16 18:33:16

 zombi

Wygnany

Skąd: woj.mazowieckie
Zarejestrowany: 2013-02-16
Posty: 77
Punktów :   

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

Zaczęło się od tego że zawsze często chodziłam ubrana w ciemne kolory i zostałam nazwana emo, z ciekawości przeczytałam sporo artykułów o subkulturach . W tym czasie słuchałam linkin park i evanescence bo znałam mało zespołów rocowych. W czasie poszukiwań zespołów których muzyka by mi sie podobała natrafiłam na artrosis i tak narodziła sie moja miłość do rocku gotyckiego. Póżniej poszło już z górki zapoznałam się z gotykiem i zaskoczyło mnie że są ludzie o zainteresowaniach podobnych do moich i inaczej postrzegający świat.
Przy okazji witam wszystkich z forum.


Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach.
- Antoine De Saint-Exupery

Offline

 

#87 2013-04-01 01:44:06

 TheFallenAngel

Dusza

35524443
Skąd: Piotrków Trybunalski
Zarejestrowany: 2013-04-01
Posty: 11
Punktów :   

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

To było dawno temu.
Kiedyś byłam dziewczynką,która była taka,jak wszyscy inni... A z gotykiem zaczęło się nietypowo:)

Pamiętam,że chorowałam na straszną depresję i słuchałam smutnych melodii.Czułam się jakbym była nikim.
I nie wiem jak,trafiłam do muzyki fantasy,stamtąd do celtyckiej,a zarz z celtyckimi jest muzyka gotycka i epicka.Po prostu pokochałam ja od razu i siedziałam tak całą noc,a nast.dnia nie dałam rady wstać do szkoły:D
Zaczęłam czytać o gotyku i szukać kontaktu z ludźmi z tego klimatu.Zauważyłam,że Gotyk pasuje do mnie w każdej cali.Od razu pokochałam też styl ubierania się.Dzięki niemu odkryłam siebie,poznałam swoją wartość i zaczęłam być sobą:)


"lepiej zginąć będąc sobą,
niż żyć według instrukcji innych"

Offline

 

#88 2013-04-07 19:50:51

 Anna

Wygnany

8556000
Skąd: Rokity
Zarejestrowany: 2013-04-04
Posty: 134
Punktów :   

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

Ja w sumie od dłuższego czasu lubowałam się w czarnym kolorze, jednak po przeczytaniu książki "Pocałunki wampira" ta moja fascynacja ukierunkowała się na gotyk i tak już jest od około 2 lat.


Kto się boi miłości, ten boi się życia,
a kto boi się życia,
już jest w trzech czwartych martwy.

Offline

 

#89 2013-04-09 19:43:31

 Ayumi

Dusza

42560774
Call me!
Skąd: Między piekłem a niebem...
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 42
Punktów :   
WWW

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

To długa historia.
Już jako mała dziewczynka "odstawałam" od grupy rówieśniczej. Fascynowała mnie noc, gwiazdy, księżyc, świat fantastyczny. Zastanawiało mnie to, chciałam się dostosować i żyłam właściwie jako tania podróba większości. Później popadłam w depresję. Cięłam się, chciałam ze sobą skończyć. Ni stąd, ni zowąd napisała do mnie dziewczyna. Tajemnicza, mroczna, intrygująca. Gotka. Przybliżyła mi ten cudowny świat i pokazała, że najważniejsze to być sobą, a nie upodabniać się do reszty społeczeństwa. Dzięki niej powoli odkrywałam tajniki gotyku i wpadłam po uszy. Dosłownie. Od tego czasu minęło już 1,5 roku. Chociaż rodzice nie są zachwyceni faktem, że ich córka znalazła swoje miejsce na ziemi, to jednak zostali zmuszeni to zaakceptować. Cieszę się, że spotkałam odpowiednią osobę.


„Udaję radość, której we mnie nie ma, ukrywam smutek, żeby nie martwić tych, którzy mnie kochają i troszczą się o mnie. Niedawno myślałam o samobójstwie. Nocą, przed zaśnięciem, odbywam ze sobą długie rozmowy, staram się odegnać złe myśli, bo byłaby to niewdzięczność wobec wszystkich, ucieczka, jeszcze jedna tragedia na tym i tak już pełnym nieszczęść świecie.”

- Paulo Coelho

Offline

 

#90 2013-04-09 20:45:34

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Od czego to się zaczęło XD XD

Tez napiszę, jak i inni uczynili:
Właściwie to musiałbym zacząc od wejścia w metal, zeby było klarownie.
Więc na początku był nu-metal (disturbed, korn ,drowning pool) potem przechodziłem przez to coo cześc ludzi ,czyli metal <hell yeah>
skupiłem sie gównie na starym metalu z lat 80 ,co spowodowało że na zawsze już bede fanem Judas Priest
To duzy skrót ,ale ma byc o gotyku ,wiec przechodze możliwie szybko. Oczywiście w ramach metalu był metal gotycki, ale nie uznawałem (i nadal nie uznaje ) go za gotyk no i Cradle of filth. Potem był post-punk i najwazniejsze - Bauhaus, rock gotycki, potem imprezy gotyckie we Wrocławiu ,oscylujące w klimatach industrialnych. No potem doszedł klimat gotycki, więc uznałem siebie za pełnoprawnego gota - którym byłem juz praktycznie przy Bauhausie, ale jakoś nie szczególnie sie identyfikowałem. Filmem ,klimatami i poezją gotycką, słowem wszystkim co charakteryzuje gota, fascynowałem sie jeszcze zanim metalu zacząłem słuchac. Kiedyś byłem w stylu typowej burtonowskiej postaci. Teraz jestem raczej jak bohater animacji Burtona - "Vincent" (animacja o tymże tytule jak i bohater o tymże imieniu). A co do muzyki ,słucham dokładnie kazdej ,choć tej czysto popularnej rzadko. Oczywiście od razu zaczeli mnie wkurwiać pozerzy w subkulturze i wkurwiają po dziś dzień Skróciłem to wszystko jak sie dało

Offline

 
  • Index
  •  » Gotyk
  •  » Od czego to się zaczęło XD XD

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
worldhotels