#31 2012-06-11 14:04:38

Hekate

Dusza

Zarejestrowany: 2012-05-21
Posty: 22
Punktów :   

Re: Klimaciki, które kochamy

mi się podoba, stara Japonia, steampunkowa Anglia, Mroźa Norwegia i nasza Polska, mam do niej sentyment w końcu to nasz kraj, a w mieście w którym mieszkam, roi się od gotyckiej architektury

jeżeli chodzi o takie miejsca do spędzania czasu to właśnie lasy, różnego typu cmentarze, gdzieś gdzie jestem odizolowana od innym w ciszy i spokoju

Offline

 

#32 2012-06-11 14:29:42

 Mina

Demon

Zarejestrowany: 2011-07-31
Posty: 1078
Punktów :   

Re: Klimaciki, które kochamy

Oooo tak. XIX-wieczny Londyn i Wikingowie w futrach. Popieram!


"Jedynym sposobem na pozbycie się pokusy jest uleganie jej. Gdy będziemy się opierali, dusza zachoruje z tęsknoty za tym, czego sobie odmawiała, z żądzy za tym, co potworne jej prawa uczyniły potwornym i bezprawnym."

Offline

 

#33 2012-06-12 22:57:06

 Henryk Pruthenia

Potępiony

42983155
Skąd: Gdzie-to w Silezji...
Zarejestrowany: 2012-04-30
Posty: 448
Punktów :   

Re: Klimaciki, które kochamy

XIX wiek - mój ukochany wiek. Chciałbym się urodzić, by na lata pięćdziesiąte móc wstąpić do carskiego wojska i walczyć na Dalekiém Wschodzie...

Ach, ach!


Jestem sędzią, ofiarą, i mordercą
O dziecięcéj twarzy.
Bóg zabity - do kogo teraz modlić się
Cichém krzykiém... w snach!?

(tekst. piosenki zespołu СЛ[/|\]Т «Niebo»)
http://www.slot.ru/images/remote/http--s1ot.ru-img-manifest.jpg

Offline

 

#34 2012-06-20 02:17:46

Murder_Leader

Przeklęty

Spytaj
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 797
Punktów :   

Re: Klimaciki, które kochamy

Mina napisał:

Oooo tak. XIX-wieczny Londyn i Wikingowie w futrach. Popieram!

OJ TAK TAK!! <3 *_*

Offline

 

#35 2012-06-20 14:44:17

 Mina

Demon

Zarejestrowany: 2011-07-31
Posty: 1078
Punktów :   

Re: Klimaciki, które kochamy

No to widzę, że generalnie trafiając na forum znaleźliśmy się wśród swoich. ;D


"Jedynym sposobem na pozbycie się pokusy jest uleganie jej. Gdy będziemy się opierali, dusza zachoruje z tęsknoty za tym, czego sobie odmawiała, z żądzy za tym, co potworne jej prawa uczyniły potwornym i bezprawnym."

Offline

 

#36 2012-06-20 15:52:15

Murder_Leader

Przeklęty

Spytaj
Zarejestrowany: 2012-06-15
Posty: 797
Punktów :   

Re: Klimaciki, które kochamy

A no I bardzo dobrze
Mina skąd jesteś?

Offline

 

#37 2012-07-22 16:00:13

 Samael

Kusiciel

Skąd: grota anielska
Zarejestrowany: 2012-07-08
Posty: 218

Re: Klimaciki, które kochamy

Chłodna Skandynawia, Izrael ( szczególnie Jerozolima), cmentarze zwłaszcza te stare, to tutaj  modlę się za duszę zmarłych mogę oddać się kontemplacja, do tego ten klimat cisza, i ta atmosfera to tak jak by się czas zatrzymał, uwielbiam gotyckie budowle, kościoły, gdybym mógł się urodzić ponownie chciał bym się urodzić w czasach gotyckich, lubię się wpatrywać się w nocne burze i pioruny

Ostatnio edytowany przez Samael (2012-07-22 16:45:58)


Ego sum via et veritas, et vita

Offline

 

#38 2012-07-22 22:37:22

Garinol

Gość

Re: Klimaciki, które kochamy

Wspomniany wiek XIX to faktycznie klimat, jaki jest mym ulubionym, dlatego preferuję stylistykę wiktoriańską w gotyku. Niestety Belle époque odeszła, pozostając na starych fotografiach... na których z resztą się wzoruję z ubiorem.
Poza tymi czasami moimi klimatami są zwykle lasy, Bory Tucholskie obok których żyję, ruiny, opuszczone budynki, mające również niesamowity mroczny urok.
Poza tym kolej, moje główne zamiłowanie, zwłaszcza te małe stacyjki ukryte w Borach, na których czas płynie wolniej, takie na których chciał się zatrzymać. Z semaforami kształtowymi, mechanicznymi urządzeniami sterowania ruchem, na których jedynie brak parowozów przypomina, że gdzieś czas jednak upływa.

 

#39 2013-05-21 16:37:48

ShiroiTenshi

Gość

Re: Klimaciki, które kochamy

Moje klimaty to kraje Skandynawskie, prasłowiańska Polska i wszystkie inne kraje słowiańskie, gęste, wielkie lasy i łąki, stare kościoły i inne zabytki, ruiny zamków, pogańskie obrzędy, wczesne i nieco późniejsze średniowiecze do końca XIV wieku.

 

#40 2013-06-25 20:20:28

 Lejtant Chaos

Dusza

Skąd: Lubin
Zarejestrowany: 2013-01-14
Posty: 4
Punktów :   

Re: Klimaciki, które kochamy

Jeśli chodzi o kultury to Skandynawksie oraz nasza Słowiańska (sprzed czasu chrztu). Poza tym uwielbiam klimat samotności, zagrożenia i opuszczenia panujący w opuszczonych i zrujnowanych budynkach, w szczególności w podziemiach (Lubię także klimat post apo). Lubuję się również w przesiadywaniu górach nocami gdy nie ma na niebie chmur i widać gwiazdy, siada się wtedy przy ognisku i opowiada różne rzekomo prawdziwe opowieści o tym co działo się kiedyś w okolicy. Lubię też klimat XVII i XVIII wieku, w szczególności kiedy jest w nim dodana nuta Steampunku.

Offline

 

#41 2013-09-19 16:31:44

 gothsherder

Wygnany

Zarejestrowany: 2013-09-05
Posty: 53
Punktów :   

Re: Klimaciki, które kochamy

Ja osobiście uwielbiam XIX wiek i lata 20, 30, 40, 50 XX wieku, a szczególnie Paryż z dwudziestolecia międzywojennego. Ale lubię też klimatyczne, małe uliczki we Włoszech i Grecję, choć nie są zbyt mroczne A poza tym Polska też. Uwielbiam patrzeć w gwiazdy i lubię też zbiorniki wodne, tak pływać rowerkiem wodnym, moczyć stopy i słuchać muzyki. I stare cmentarze - uważam, że są piękne, a szczególnie mroczne rzeźby aniołów.  Trochę chaotycznie, ale jest.

Offline

 

#42 2014-04-29 20:16:03

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Klimaciki, które kochamy

Zbliza sie Noc Walpurgi - zastanawiam sie czym waznym moge sie podzielic
w wazny dla mnie czas, dawnego swieta Beltane, Walpurgisnacht -
wybrałem film opowiesc o Hypatii z Aleksandrii w ostanich dniach jej swiata.
ten obraz pokazuje jak krucha jest tradycja i jak bardzo potrzebuje, by ja pielegnowac -
zatem pielegnujmy tradycje swiąt dawnych.
Zycze Wam wszystkim upojnych mrokiem chwil z tradycją

http://www.youtube.com/watch?v=UqOYjAHZhJ8
http://www.youtube.com/watch?v=MgeNcKc4Vtg

Walpurgisnacht.
W okolicach tego czasu zawsze pojawiaja sie imprezy w klimacie gotyckim, albo jako gotycka odmiana w klubach Dark Wave/Techno albo jako after-party, towarzyszace koncertom,
a czasami to tylko butelka wina, po zmroku przy swiecach, posrod cmentarnych nagrobków.
Taka swoista tradycja gotycka , inspiowana noca z 30 kwietnia na 1 maja

Offline

 

#43 2014-04-30 22:30:44

 Kali

Demon

Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 1386
Punktów :   

Re: Klimaciki, które kochamy

W tradycji celtyckiej Beltane to początek lata. ^^ U wiccan to praktycznie najważniejsze święto, przynajmniej tych tradycyjnych. Szkoda, że tej nocy świętować będę sama.

Offline

 

#44 2014-06-05 16:24:13

 bernard

Kusiciel

45942303
Skąd: zapomniany klasztor
Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 274

Re: Klimaciki, które kochamy

Oto link do stronki - na Facebook - profil FP  zawiera calkiem ciekawy przegład muzyki ... i profile Fb tych co zamieszczają
https://www.facebook.com/groups/gotyk/1 … p_activity

Offline

 

#45 2014-06-05 18:17:02

 Darxet

Potępiony

8915570
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 309
Punktów :   

Re: Klimaciki, które kochamy

https://www.facebook.com/ZlyGotykBoliCaleZycie?fref=ts
Wolę tą, bo beka czasem i na luzie xD

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
rajec-jestrebi.ebetonovejimky.cz Szamba betonowe Barczewo http://interkomtrans.online KvalitnĂ­ betonovĂŠ nĂĄdrĹže a jĂ­mky Szamba betonowe Kłodzko